Polovina Čechů nechce žádné uprchlíky, 40 procent by je přijalo, ale pak je poslalo domů…

Eric Drooker

Polovina Čechů nechce v zemi žádné uprchlíky. Kolem 40 procent by je sice přijalo, ale pouze do doby, než se budou moci vrátit domů. Pouhá 4 procenta by je nechala trvale usadit. Plyne to z průzkumu CVVM.

O něco vstřícnější jsou Češi k přijetí uprchlíků z Ukrajiny, pro ty se  vyslovilo v září 43 procent lidí, proti je 49 procent.

Češi i Slováci pak zcela striktně odmítají přijímání migrantů z Blízkého východu a severní Afriky. V Česku s ním souhlasí 25, na Slovensku jen 23 procent lidí. Odmítavý postoj má v této otázce 69 procent Čechů a 73 procent Slováků. „Obyvatelé Polska jsou přijímání uprchlíků z těchto regionů mírně více nakloněni, i když i mezi nimi převládá negativní postoj (36 procent vs. 55 procent),” konstatoval průzkum.

Eric Drooker

Šetření v České republice proběhlo od 7. do  14. září a zúčastnilo se jej 994 respondentů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]