Polský prezident svolal narychlo schůzku bezpečnostních sil. Údajně přichází hrozba z Kaliningradu

Polský prezident Andrzej Duda  (ČTK)

Polský prezident Andrzej Duda | FOTO: ČTK

Polský prezident Andrzej Duda neočekávaně svolal na dnešní večer schůzku s předsedou vlády, šéfy ministerstva národní obrany a ministerstva vnitra a také s vojenskými veliteli. Informoval o tom šéf Národního bezpečnostního úřadu Jacek Siewia.

Prezident Andrzej Duda pozval premiéra Mateusze Morawieckého, šéfa ministerstva národní obrany Mariusze Błaszczaka, šéfa ministerstva vnitra a správy Mariusze Kamińského a vojenské velitele, řekl šéf Národního bezpečnostního úřadu Jacek Siewia.

()

Podle Siewii by prezident během setkání rád probral „aktuální bezpečnostní situaci a další koordinaci aktivit souvisejících například se spojeneckou spoluprací a podporou Ukrajiny“.

Podle twitterového statusu europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který se odvolává na informace od Visegrád 24, by se na schůzce mohla řešit i otázka Kaliningradu, odkud údajně „přichází nová hrozba“.

Polsko uvažuje o stavbě plotu na hranici s ruskou Kaliningradskou oblastí, řekl v Polském rozhlase generální sekretář vládní strany Právo a spravedlnost Krzysztof Sobolewski. Podle něho se polským činitelům donesly informace o tom, že Rusové do tohoto regionu stahují migranty z Asie a Afriky.

„Budeme muset posílit ochranu hranice s Kaliningradskou oblasti, možná postavit podobnou hraniční bariéru, jaká je v této chvíli na hranici s Běloruskem,“ řekl Sobolewski. „Jde o to, aby se hybridní válka s nasazením migrantů nepovedla,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články