Polštáře v ložnici měňte minimálně jednou za dva roky, radí lékař

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Většina z nás už někde viděla fotografie nebo videa nehezkých zvířátek, která žijí v naší posteli. Říká se jim roztoči a přestože jejich velikost nevzbuzuje respekt ani strach, mohou být pro naše zdraví nebezpeční. Jak s nimi zatočit radí na TikToku populární lékař. Informuje o tom The Daily Mirror.

Doktor Karan Raj si oblibu na sociálních sítích získal svými příspěvky, v nichž vysvětluje různé zdravotnické pojmy, uvádí na pravou míru zažité mýty a ukazuje, co můžeme dělat špatně. Tentokrát se podíval do ložnice, konkrétně na to, co můžeme změnit, abychom ochránili své zdraví.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

„Průměrný člověk shodí každý rok asi čtyři kila kůže. Většina z toho skončí na vaší posteli nebo polštáři – hostina pro mikroskopické roztoče,” varuje lékař ve videu s titulkem „Polštáře je třeba měnit nejméně jednou za dva roky”.

Jeden roztoč podle Raje vyprodukuje denně asi dvacet výkalů. “Vynásobte to stovkami roztočů žijících na vašem polštáři. Hromadění výkalů roztočů může způsobit dýchací a alergické příznaky,” říká zkušený doktor. 

Zároveň Raj upozorňuje, že pokud při výměně povlečení uvidíte, že na vašem polštáři máte žluté či hnědé skvrny, jsou to zbytky potu a oleje z vašeho těla. Tato vlhkost může způsobit tvorbu plísní nebo bakterií.

Kdy je tedy nejvyšší čas k výměně polštáře? Zkuste ten svůj přeložit na polovinu a zjistit, zda pruží zpět. Pokud ne, je na čase pořídit si nový, protože vás již nepodepírá a může poškodit vaše držení těla, vysvětluje lékař.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články