Pomoc státu v praxi: 1,5 respirátoru do města a obce

pixabay

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

Jak pokračuje zásobování měst a obcí rouškami a respirátory? Tragicky. Svoji aktuální zkušenost popsali v Litoměřicích. Stát totiž zabavil stovky tisíc roušek a respirátorů v nedalekých Lovosicích. Firmě, která podle ministra vnitra Jana Hamáčka s ochrannými prostředky spekulovala. Část zabaveného materiálu putovala do Prahy, část Ústeckému kraji, a ten pomůcky dále přerozdělil městům a obcím. 

Do Litoměřic tak přišly tři tisícovky roušek a jen šest desítek respirátorů. „V takovém množství dorazily dnes na Městský úřad v Litoměřicích osobní ochranné prostředky, které byly součástí zboží zabaveného v Lovosicích. Určeny jsou pro město Litoměřice a dalších 39 měst a obcí spadajících do jeho správní působnosti,“ konstatovala mluvčí litoměřické radnice Eva Břeňová.

Znamená to, že do každé obce a města spadajícího pod Litoměřice by mělo být doručeno v průměru 1,5 respirátoru. V Litoměřicích a 39 přilehlých městech a obcích žije celkem 59 tisíc obyvatel. Pro ty dorazily tři tisíce roušek.

Ochranné pomůcky navíc ani nedorazí k obyvatelům. V první řadě jsou určeny pro členy Integrovaného záchranného systému, tedy pro ty, kteří jsou v „první linii“ a dosud se k nim žádná ochrana nedostala. „Respirátory dodané do Litoměřic jsou určeny pro potřeby Integrovaného záchranného systému. Roušky jsou účelově vázány na zabezpečení chodu obcí a jejich příspěvkových organizací,“ informoval tajemník litoměřického krizového štábu Miroslav Letafka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner