Pomodlete se za úspěch mých nahých fotek, prosí modelka papeže. Jiné nahotinky prý lajkuje

Papež František (Profimedia)

Papež František | FOTO: Profimedia

Na Svatého otce míří velmi netradiční prosba. Modelka Lunna Leblancová ho totiž požádala o požehnání pro její nahé fotografie, které se objeví ve slavném časopise Playboy. Podle deníku New York Times se možná Brazilka nechala inspirovat svými kolegyněmi, které tvrdí, že jejich fotografie papež František běžně na sociálních sítích chválí.

Leblancové nepřijde její žádost do Vatikánu vůbec zvláštní. „Chtěla bych, aby se papež pomodlil za úspěch mého Playboye,“ řekla modelka podle serveru Daily Star. Obálka, na níž se Lunna objeví, je určena pro dánskou mutaci pánského časopisu.

Podle modelčiných představ by papež František mohl za „necudné“ fotografie třeba zapálit svíčku. Kritikům, kterým přijde její žádost nehorázná, vzkazuje jediné: „Soudit může pouze Bůh.“

Americký deník sice neuvádí, jak Leblancová papeže o požehnání poprosila, ale spekuluje, že se zřejmě nechala inspirovat Natalií Garibottovou a Margot Foxxovou. Obě modelky totiž tvrdí, že jejich provokativní fotografie na instagramu Svatý otec lajkuje.

Vatikán požádal sociální síť, aby toto tvrzení prošetřila. Ústy svého mluvčího však vyloučil, že by papež František něco takového dělal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články