Ostuda na závěr. Zeman radil Pompeovi, aby se spojil s Rusy a Číňany

Mike Pompeo u Miloše Zemana (Twitter J. Ovčáček)

Mike Pompeo u Miloše Zemana | FOTO: Twitter J. Ovčáček

Mike Pompeo jistě čekal, že na krátkém setkání na Pražském hradě zažije hodně, a přesto musel být překvapený. Po tom, co ministr zahraničí USA v Senátu Parlamentu ČR velmi důrazně varoval před nebezpečím z Ruska a především Číny a v souvislosti s Čínou řekl, že je největším nebezpečím, se od Miloše Zemana dozvěděl, že se má jeho země s Rusy a Číňany spojit. Rada jako z jiného světa.

Konkrétně Zeman řekl, že se světové mocnosti mají spojit a bojovat proti terorismu. A že on nevidí nebezpečí o kterém Pompeo hovoří. Ministrovi také vytkl, že se USA stahují z Afghánistánu. O tom, co Zeman řekl, informoval po jednání Andrej Babiš, který se krátké zdvořilostní schůzky zúčastnil. Ten také uvedl, že Zeman Pompeovi řekl, že prý není agentem Ruska a Číny. Prý mu jde o zájmy České republiky.

Že Amerika Zemana nebere vážně, je dlouhodobě zřejmé. I když se Zeman dlouhou dobu chlubil tím, že má pozvánku do Bílého domu, nakonec se ukázalo, že nemá a zřejmě nikdy mít nebude. Pro Američany je problém jeho okolí, které má vazby na Rusko a Čínu a samozřejmě i Zemanova proruská a pročínská rétorika. Mike Pompeo si setkání se Zemanem nechal až na úplný závěr návštěvy České republiky před odletem a prezidentovi „dal“ jen 20 minut. Podle protokolu šlo o krátké zdvořilostní setkání.

Dnešní schůzka jen potvrdila, proč mají Američané Zemana takto „zaškatulkovaného“. Jejich ministr přijede varovat před Rusy a Číňany, jasně konstatuje, že Rusové chtějí zničit naší demokracii, a náš vlastní prezident mu řekne, že to nebezpečí nevidí, a doporučí mu, aby se oni sami s Rusy a Číňany spojili…

Naštěstí se před Zemanem setkal Pompeo se senátory. Tam jasně viděl a slyšel, že u nás nevládne jen Zeman a všichni tu nemají názory jako Zeman.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]