Pompeo řekl jasně: Musíte si uvědomit vaši suverenitu. Babiš mluvil o rádii

repro ČT

Mike Pompeo při tiskové konferenci v Praze | FOTO: repro ČT

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo na společné tiskové konferenci a Andrejem Babišem pronesl jasná slova k zahraniční politice ČR a její suverenitě. „Musíte si uvědomit vaši suverenitu při rozhodování o vašich lidech,“ řekl Pompeo k tématu Čína. Byla to jedna z konkrétnějších vět, které při zdvořilostním výstupu ministr zahraničí USA řekl.

Dále také mluvil o podnikání, demokracii a svobodě. „Čínská komunistická strana chce podnikatele zničit. To je něco, co si Češi nevyberou. Přijel jsem, abych připomněl Čechům, že jsme připraveni vás i nadále podporovat,“ konstatoval Mike Pompeo.

Pompeo také řekl, že Rusko se snaží rozbít naše demokracie a že neuspěje. Dnes odpoledne čeká ministra zahraničí USA ještě krátké setkání s Milošem Zemanem, který trvale vystupuje ve prospěch Moskvy a Pekingu.

Andrej Babiš společnou tiskovou konferenci pojal jako zkoušku na natáčení dalšího čaulidi, kdy namísto konkrétních informací shrnul, kolikrát byl v Americe a s kým se kdy setkal. K Číně Babiš doslova řekl: „My sme vrchovaná země. Co se týká Číny, ja jsem je kritizoval, že u nás neinvestovali.“ Babiš před Pompeem také tvrdil, že mluví za Evropu. V Evropské unii je přitom vyšetřován kvůli údajnému rozkrádání dotací.

Jediné, čím Babiš zaujal, tak bylo nové slovo, které ve svém jazyce představil. Přesně řekl toto: „Ptali se mě v rádii…“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner