Pomsta ukrajinských zemědělců, otrávili ruské vojáky třešněmi. Neměli je krást, vzkázali

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Kromě toho, že Putinovi vojáci na Ukrajině demolují, na co přijdou, zabíjejí nevinné civilisty a vypalují budovy, které jim přijdou do cesty, také kradou. Ať už jde o rabování benzinových pump či opuštěných obchodů, loupežná přepadení bezbranných Ukrajinců nebo krádeže jídla. Na jednu takovou však okupanti doplatili. 

Ukrajinci se snaží na svém území bránit nejen životy své a svých blízkých, ale také majetek a dokonce i zboží, které ještě Rusové neukradli. Po mnoha důkazech o tom, že si okupační armáda posílá domů balíky odcizených věcí, se i podle informací deníku New York Post začali obyvatelé okupované země bránit.

(Týdeník FORUM)

Na územích obsazených ruskými vojsky proto využívají všechny dostupné prostředky k sabotáži. Mezi ně se nově dá počítat i otrava třešní, které okupanti místním ukradli. Ivan Fedorov, starosta Melitopolu v Záporožské oblasti, novinářům prozradil, že ukrajinští zemědělci skutečně dokázali „vyřadit ruské vojáky z provozu“ pomocí kontaminovaného peckovitého ovoce.

Jak Fedorov upřesnil, ukradenou úrodu třešní chtěli Rusové vyvézt na Krym a tam ji zpeněžit. K tomu už ovšem nedošlo. „Naši zemědělci připravili ruským fašistům další dárek – čerstvě chemikálií ošetřené třešně, které způsobily hromadné onemocnění těch, kteří kradli,“ vysvětlil starosta města na jihu Ukrajiny.

„Je to další druh partyzánského hnutí, odporu, který dnes existuje na území Melitopolského okresu. Neměli byste nám nic krást, vše bylo vypěstováno tvrdou prací našich zemědělců,“ dodal.

Podle Fedorova je 99 % lidí, kteří zůstali v Melitopolu, městě, které je okupováno již skoro čtyři měsíce, součástí hnutí odporu zaměřeného proti ruským vojskům. „Obyvatelé Melitopolu zcela ignorovali oslavy Dne Ruska. Viděla to celá země, minulou neděli stálo ve frontě na ruské pasy pouze 15 lidí ze 70 000 obyvatel, kteří zůstali v dočasně okupovaném městě,“ sdělil starosta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]