Poněkud neklidný Ovčáček se obává státního převratu

repro ČT

Jiří Ovčáček v Máte slovo | FOTO: repro ČT

Scénář popsaný v textu vydaném v pondělí ráno se začíná naplňovat. Jedním z bodů je usilovně tweetující Ovčáček. Zatím však nemá k ruce další prazvláštní průzkumy, podle kterých Babiš současnou krizí jistě opět posílí. Proto tweetuje jen svá klasická hysterická sdělení. Je to velká legrace, pojďme se na to podívat.

Tak zveřejnění závěru auditu, kterým Evropská unie v podstatě říká, že už nadále nechce, aby ji jeden z premiérů okrádal, Ovčáček chápe jako jakýsi boj neziskovek… „Drzost politických neziskovek už nezná mezí. Pamatujte si, neziskovkáři: V České republice nebudete diktovat, kdo má nebo nemá být premiérem!“ píše bojovně mluvčí prezidenta a velký fanoušek Babiše Ovčáček.

Touhu EU po tom, aby nadále nebyla okrádána, Ovčáček dále komentoval takto: „Buď je Česká republika suverénní zemí a řídí se podle českých zákonů, nebo je protektorátem, který řídí nevolení úředníci v Bruselu.“ Takže podle Ovčáčka se má nechávat EU okrádat. Když se ozve, jsou to protektoři, kteří nám chtějí sebrat suverenitu. Unikátní uvažování.

V pondělí odpoledne už běsnění mluvčího dosáhlo vrcholu a audit Evropské komise přirovnal k pokusu o svržení vlády. Nejprve takto: „Politické neziskovky, mainstreamová média a liberálně-levicová opozice, tedy skupiny, které nejsou schopny uspět v demokratické soutěži, se s úředníky z Bruselu za zády snaží svrhnout vládu.“

A později přiložil zkopírovaný status politologa Jiřího Peheho, kde se zmiňoval o tom, že pokud chtějí lidé nespokojení s vládou něčeho dosáhnout, nemají se scházet jednou za tři měsíce na akci, která připomíná festival, ale mají se scházet a demonstrovat každý den. K tomu Ovčáček poznamenal: „Měl jsem pravdu. Je to faktický pokus o státní převrat. Dokonce už zaznívá volání po násilí.“

Těžký stav mluvčího republiky je jako ručička ukazující na stupnici závažnost situace z pohledu „temných sil“. Bojí se, jak je vidět. Vždy, když se bojí, je Ovčáček takhle hysterický a takto uráží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner