Popletové z ANO. O Lipovské hlasovali prý omylem naopak

Radní České televize Hana Lipovská (ČTK)

Radní České televize Hana Lipovská | FOTO: ČTK

Sněmovní většina ve čtvrtek odmítla zařadit na program schůze návrh na odvolání radní Hany Lipovské z Rady České televize. Odvolat Lipovskou z rady doporučil minulý týden sněmovní volební výbor, a to kvůli jejímu politickému angažmá a ztrátě nezávislosti. Prý se poslanci ANO jen spletli. Ještě se bude hlasovat, tvrdí Jaroslav Faltýnek.

Počiny Hany Lipovské, členky (jedné ze dvou) proslulého Institutu svobody a demokracie, měly vést k jejímu konci v Radě ČT už dávno. Už její působení ve slavném institutu, který je platformou pro politické výkřiky Jany Bobošíkové, je dost pochybná záležitost. Kandidaturou za obskurní uskupení Volný blok to jen dovršila. Skutečně si nemohla vybrat otřesnější útvar. Ale i kdyby kandidovala za nějakou Stranu archanděla Gabriela pro sociální spravedlnost, těžko očekávat, že by takový člověk mohl být v Radě ČT nestranný.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Nějaké politické názory má samozřejmě každý, kdo je schopen mít názory a trochu se zajímá o život v zemi, kde žije. To se týká nejspíš i všech členů všech mediálních rad. To je ale něco jiného než se přímo politicky angažovat s lidmi, kteří by chtěli Českou televizi (a další média veřejné služby) ovládnout nebo zlikvidovat. Likvidují se těžko, přece jen jsou to velké instituce se značným dosahem, takže by se hodilo z nich udělat něco takového, jako je televize v Maďarsku a Polsku. Hlásnou troubu, která vychvaluje hrdinské úsilí největší vládní strany a genialitu jejích vůdců a opozici líčí jako zrádce národa a státu a sabotéry cesty vpřed.

Tak třeba to pan Faltýnek ještě poslancům ANO vysvětlí. Podstatnější ovšem je nejen to, zda se nakonec povede „bod zařadit“, ale také Hanu Lipovskou odvolat. Jistě by to rozhodování mohli mít snazší, když Lipovská po boku Volného sice hlásá ošklivé věci o opozici, ale v rámci boje proti všem a za použití dezinformačního tažení ve věci covidu i o vládě pana premiéra. Někteří poslanci se budou muset vyrovnat s tím, že lidi tohoto druhu do Rady ČT nasadili, byť se třeba o Lipovské a jejích názorech vědělo všechno potřebné předem. Poslanci ANO ale jistě všechno pochopí, pokud se jim to z příslušných míst řekne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články