Poprava Vojtěcha a Babišova nabídka, kterou nelze odmítnout

Facebook

Andrej Babiš | FOTO: Facebook

Podivný vývoj událostí okolo konce Adama Vojtěcha na ministerstvu zdravotnictví naznačuje, že jeho odchod zrežíroval Babiš za zády svého ministra. Nebyl na to sám, nezvládl by to bez Miloše Zemana a samozřejmě Romana Prymuly, který s Vojtěchem soupeřil dlouhé měsíce. V „odstoupení“ Vojtěcha je několik zásadních otazníků.

Babiš přiznal, že o změně na ministerstvu zdravotnictví padla dohoda už v pátek. Jenže už nedodal, mezi kým ta dohoda padla. Vše totiž nasvědčuje tomu, že u této dohody nebyl Adam Vojtěch. Kdyby u dohody Vojtěch byl, je nepochopitelné, proč šel v neděli do Otázek Václava Moravce, kde mluvil i o tom, co chystá v dalších dnech.

Vojtěch byl v pondělí ráno na tiskové konferenci zlomeným člověkem. Obtížně se mu mluvilo a pravděpodobně i dýchalo. Byl to jiný Vojtěch než v neděli v Otázkách Václava Moravce. Pravděpodobný scénář je tedy následující. Vyhazov Vojtěcha z ministerstva upekli v pátek Babiš, Zeman a Prymula. Babiš nechal Vojtěcha jít v neděli do Otázek a někdy v průběhu nedělního odpoledne/večera byl Vojtěch předvolán do Průhonic na kobereček, kde dostal nabídku, kterou nelze odmítnout: V pondělí ráno rezignuješ, nebo tě odvolám.

Je jen velmi těžké věřit oficiálnímu scénáři, tedy, že Vojtěch, který odmítl už tolikrát odstoupit, který oddaně sloužil a donášel Babišovi už před svým příchodem na ministerstvo, najednou v pátek oznámil šéfovi, že končí, v neděli byl standardním Vojtěcham a v pondělí ráno totálně zlomeným Vojtěchem. Adam Vojtěch v křeslu ministra přežil těžké skandály, například napojení na stíhaného lobbistu Horáčka, nebo amatérský a zmatečný postup na jaře letošního roku. Čili zásadní otázka zní: Proč právě teď?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner