Poprvé po 73 letech nedostane královna Alžběta k Valentýnu oblíbený dárek

Královna Alžběta II. (Profimedia)

Královna Alžběta II. | FOTO: Profimedia

Svátek všech zamilovaných slaví i britská královská rodina. Poprvé to však pro panovnici, která před časem oslavila sedmdesát let na trůnu, znamená Valentýna bez jejího manžela prince Philipa, jak upozorňuje deník The Sun. 

Alžběta II. byla zvyklá, že 14. února od svého chotě dostane jedinečný a originální dárek. Letos to ovšem po 73 letech, kdy byli s Philipem manželé, bude jinak. Odchod královniny celoživotní opory totiž změnil i tak všední věc, kterou Valentýn pro někoho může být. 

Každý rok totiž britská panovnice dostávala speciální dárek, který jí manžel vyrobil. Královský životopisec Phil Dampier řekl deníku The Sun: „V průběhu let udělal tolik dojemných věcí, které budou královně letos nepochybně chybět.“

„Některé dárky, které jí dal, sám vyrobil. Například to byla sada na líčení, kterou poté královna stále nosila v kabelce. Používala ji každý den,“ vysvětluje Dampier. „Jednou jí zase vyrobil speciální rychlovarnou konvici na otočném podstavci,“ dodává.

Princ Philip prý dokázal téměř pokaždé přesně trefit, co by se jeho manželce líbilo. „Vždycky byl velmi pozorný. Raději dával dárky, které měly osobnější nádech, než když jen něco koupil,“ sdělil odborník na královskou rodinu.

„Pokud jde o šperky a podobné věci, Alžběta měla přístup k rodinným klenotům, ale nosila hlavně náramek s kameny z diadému, který dostala od Philipa,“ vzpomíná Dampier. „Prezent měl vždycky nějaký osobní dotek nebo rodinný význam,“ dodává.

Letos se ovšem královna musí připravit na daleko smutnější okamžiky. Blíží se totiž první výročí skonu jejího celoživotního partnera. Princ Philip zemřel 9. dubna 2021 ráno na hradě Windsor, kam se s Alžbětou přesunuli na začátku pandemie covidu-19.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články