Poradce Stone: Pokud Trump prohraje, může vyhlásit stanné právo a zatknout Clintonovy

Přítel a poradce Donalda Trumpa Roger Stone. (youtube)

Přítel a poradce Donalda Trumpa Roger Stone. | FOTO: youtube

Americký prezident Donald Trump a konzervativní politický poradce a lobbista Roger Stone se znají po celá desetiletí. Již na konci 80. let Stone řekl, že svému starému příteli doporučil kandidovat na prezidenta Spojených států. Když to Trump v roce 2015 uskutečnil, stál mu Stone po boku. Dnes mu radí skutečně pozoruhodné věci.

Stone je jedním z nejkritizovanějších politických poradců ve Washingtonu – a obávaný. Říká si „špinavý šejdíř“ americké politiky a specializuje se na shromažďování kompromitujících materiálů o odpůrcích svých klientů.

Eric Drooker

Stone v současné volební kampani nemá žádné oficiální postavení. V únoru byl odsouzen k několika letům do federálního vězení za to, že několikrát lhal vyšetřovatelům v ruské aféře. Předtím, než měl v červenci jít do vězení, Stone vyzval v několik mediálních vystoupeních Donalda Trumpa, aby ho omilostnil, aby mohl venku vést kampaň za prezidentovo znovuzvolení.

Trump ho skutečně před vězením ochránil. „Roger Stone je obětí vymyšleného ruského příběhu, kterým se levice a její spojenci v médiích po léta snaží narušit výkon prezidentské funkce Donalda Trumpa,“ uvedl tehdy Bílý dům. Demokraté toto omilostnění označili za porušení vlády práva.

Necelé dva měsíce před volbami se Stone v rozhovoru s pravicovým konspiračním teoretikem Alexem Jonesem pro konspirační web Infowars jasně postavil za Trumpa.

Stone je přesvědčen, že v listopadové volební noci může být dosaženo jen jednoho výsledku: Vítězství Trumpa. Stone také obvinil demokraty z volebních podvodů a dal Trumpovi několik rad, jak si zajistit svou moc.

Aby se zabránilo údajným volebním podvodům v americkém státě Nevada, měli by federální úředníci například zabavit hlasovací lístky. FBI a republikánští státní úředníci by se také měli „postavit trestné činnosti“ „vlastním tělem“.

Stone řekl, že pokud by Trump prohrál listopadové volby, měl by pro zajištění své moci zvážit použití stanného práva. Prezident by pak mohl nechat zatknout zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, šéfa Applu Tima Cooka a manžele Clintonovy. Zatčen by měl být také „kdokoli další, u něhož by šlo prokázat účast na nezákonných činnostech“.

(Zdroj: Spiegel.de)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články