Pořádný policejní přešlap. Místo mafiánského bosse zatkli fandu formulí

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Z ostudy kabát mají nizozemští policisté. Ti se totiž dopustili pořádného přešlapu, když si fanouška závodů Formule 1 z anglického Liverpoolu spletli s léta hledaným bossem italské mafie. Na vyděšeného muže minulý týden v Haagu mířili zbraní, dali mu pásku přes oči a odvezli ho pryč.

Policisté ke všem těmto drastickým krokům přistoupili, protože si mysleli, že před nimi stojí Matteo Messina Denaro, italský mafián na útěku s vazbami na nechvalně proslulou Cosa Nostru. Místo toho šlo o čtyřiapadesátiletého Marka L. z Velké Británie, píše BBC. Státní zastupitelství posléze uvedlo, že muž, který do země přijel, aby mohl navštívit tamější velkou cenu Formule 1, byl později propuštěn na svobodu.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Devětapadesátiletý Denaro je jedním z nejhledanějších zločinců Evropy, v hledáčku vyšetřovatelů a pátračů je především kvůli bombovým útokům z roku 1993, při nichž deset lidí zahynulo a dalších 93 utrpělo zranění. Mark L., s nímž si ho nizozemští muži zákona spletli, zrovna jedl v restauraci společně se synem, když dovnitř vtrhli policisté a začali se ohánět evropským zatykačem vydaným italskými úřady.

“Bylo to jako špatný film, jako noční můra, v níž se můj klient náhle ocitl. Představte si, že v jednu chvíli si dáváte něco k snědku a najednou sedíte ve vězení s maximální ostrahou. Je to úplně obyčejný fanoušek Formule 1. Ale bylo by naprosto geniální, pokud by Ital měl tak silný liverpoolský přízvuk,” popsal kuriózní případ mužův právník Leon van Kleef. Dodal, že jeho klient měl vztek, ale zároveň se musel smát, protože celá situace byla naprosto neskutečná.

Denaro, který je v Itálii hledaným mafiánem číslo jedna, se skrývá už od zmiňovaného roku 1993. V minulosti se bezostyšně chvástal, že by lidmi, které má na svědomí, dokázal naplnit celý hřbitov. Má přezdívku Diabolik podle nepolapitelného zloděje z komiksů a ve vlasti na něj pohlížejí jako na nástupce dvou mafiánských kmotrů, kteří na rozdíl od něj putovali za mříže. Celkem je hledaný kvůli 50 vraždám a je capo di tutti capi, tedy nejvyšší boss sicilské mafie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články