Porazit covid můžeme jen tak, že porazíme tmářství, jaké šíří Landa a jemu podobní

Daniel Landa (ČTK)

Daniel Landa | FOTO: ČTK

Jihočeský hejtman Martin Kuba napsal ve čtvrtek na twitter lapidární vysvětlení, jak je to s poměrem nakažených očkovaných k nakaženým neočkovaných. Je to zdánlivě napsáno pro děti, ale bohužel to není určeno jen dětem, nýbrž všem, kteří mají dětinskou mentalitu, což není ani trochu roztomilé.

Martin Kuba píše: „Slovní úloha. Ze 100 seniorů nad 65 let je očkováno 85 %. Je jich tedy 85 očkovaných a 15 ne. V nemocnici je jich hospitalizováno 20 v poměru očko/neočko půl na půl. Z každé skupiny tam tedy leží 10 lidí. Milé děti, je 10 z 15 stejný poměr jako 10 z 85? Malá nápověda. Není :)“

Česká společnost je bohužel ve značné míře kontaminovaná tmářskými bludy o škodlivosti očkování. Přitom i letmý pohled do statistik ukazuje, jak očkování pomohlo k postupnému zvládání tíživé epidemie.

Samotný vývoj počtu nakažených není zdaleka přesvědčivý. Přesně před rokem touto dobou jsme měli v podzimní vlně epidemie 11 tisíc nakažených a nyní máme na 9 tisíc. Klíčové je ale to, že před rokem činil denní průměr úmrtí na covid přibližně 200 osob. Nyní je denní průměr 25 osob. Téměř desetkrát méně. Jistě, vývoj v dalších dnech může ještě situaci zhoršit, ale již nyní se ukazuje, že očkovaní lidé čelí mnohem a mnohem menšímu riziku fatálního průběhu onemocnění. Česko má přitom jen 63 procent proočkovaných obyvatel. Máme 4 miliony neočkovaných lidí, část z nich jsou ovšem děti pod 12 let. Každopádně jde o velkou masu obyvatel, kteří mohou vir přenášet více než ti očkovaní.

V této atmosféře se zde producírují věrozvěsti „přírodního“ způsobu života, kteří šíří bludy o tom, že očkování je nebezpečné. Je to celá baterie temných výmyslů a obyčejných lží, jejichž zdánlivým cílem je bránit naši svobodnou vůli a chránit nás před čipy Billa Gatese, které nám chce kdosi implantovat. Pro ty o něco chytřejší je pak určena sada pseudovědeckých přednášek o tom, jaká rizika přinášejí neprověřené vakcíny.

()

Lidé, kteří mají celý život z něčeho strach, mohou snadno argumentovat, jak se neštěstí nemoci nevyhnulo ani očkovaným. O něco hůře mohou tvrdit, jak očkování někomu způsobilo vážné zdravotní potíže. V prvním i ve druhém případě lze najít příklady, ale v masovém měřítku celosvětového očkování jsou zanedbatelné. Přínos očkování je přitom jednoznačný. Je to cesta k tomu, jak být opravdu svobodný a jak žít normálně. Je přitom starou pravdou, že ke svobodě potřebujeme mít odvahu.

Ke skutečné svobodě ale také potřebujeme zodpovědnost. Každý, kdo dnes není očkovaný a chodí mezi lidmi, chová se jako černý pasažér. Chce, aby se jeho svoboda projevila tak, že necítí žádnou zodpovědnost ke svému okolí.

Je velmi zajímavé, jak vypadají lidé, kteří matou českou veřejnost a šíří odpor vůči očkování. Vesměs jde o příslušníky nacionalistické až fašistické scény, kteří jinak šíří odpor vůči západnímu konceptu svobody. Podívejme se třeba na našeho proruského exprezidenta Václava Klause, fanatického bojovníka s Evropskou unií Tomia Okamuru. A nebo na bývalého skinheada a patetického vlastence Daniela Landu. Tomu jsme nyní věnovali dvoustránkový článek v aktuálním vydání Týdeníku FORUM. Je totiž opravdu zajímavé sledovat, jakými temnými údolími prošla jeho mysl, než se dopracovala až k protivakcinačnímu odboji. Landa má za sebou tolik dětinských eskapád, že název článku našeho spolupracovníka Jiřího X. Doležala „Věčné mládí náčelníka Landy“ je více než trefný.

Ve stejném vydání Týdeníku FORUM přinášíme i opačný příklad. Je to zpráva naší spolupracovnice z Lisabonu Ivy Roze o tom, jak tamní viceadmirál Henrique Gouveia e Melo provedl tak přesvědčivou kampaň pro očkování, že má dnes Portugalsko proočkováno 98 procent osob, jež mohou být očkovány, a více než 85 procent všech obyvatel. Ve srovnatelně velké desetimilionové zemi je nyní denní průměr za poslední týden jen 775 nakažených a pět mrtvých. Mnohem méně než u nás. Viceadmirál se totiž postavil před televizní kamery a sdělil svým spoluobčanům, že již nežijeme ve 13. století a epidemii můžeme porazit. Jen to vyžaduje naši individuální i kolektivní disciplínu.

K úspěchu charismatického důstojníka přispívá i fakt, který nám ozřejmil v nedávném rozhovoru velvyslanec Portugalska v Praze pan Luís de Almeida Sampaio. V Portugalsku téměř neznají dezinformační weby. Proruská propaganda zde nefunguje. Snad mají Portugalci štěstí, že díky vzdálenosti se o ně v Moskvě tak nezajímají jako o nás. Možná je to i tím, že v Portugalsku nemohou mít starší lidé sentimentální vztah k mládí v sovětské říši. Každopádně bychom si ale v tomto ohledu měli vzít z Portugalska příklad. Náš premiér Babiš se tak tuze těšil přízni proruských dezinformačních médií, že jeho proočkovací politika nemohla být pro jeho voliče věrohodná. Koneckonců v Týdeníku FORUM také ukazujeme názorné mapy, na nichž je vidět, jak se bašty Babišových voličů kryjí s oblastmi, kde se lidé ve vysoké míře nechtějí nechat očkovat. Jsou to přitom i voličské bašty prezidenta Miloše Zemana. 

A nakonec: Proruská propaganda je plná antivakcinačních bludů. Přitom je to právě Rusko, kde má epidemie katastrofický rozměr. Lidé zde byli tak dokonale nakrmeni bludy, jak jsou západní vakcíny špatné, že se jim opravdu zdaleka vyhýbají. Ruskou vakcínu Sputnik ale považují ve shodě se svými zkušenostmi s vlastními ruskými výrobky často za ještě horší a vyhýbají se jí také. Píše o tom Jan Jandourek v článku „Putinův ruský režim nezvládá boj s covidem“ v Týdeníku FORUM, který jsme takto důkladně věnovali hledání cesty, jak porazit vir.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]