Porotce ze SuperStar nevkusně srovnal vládní opatření s koncentračním táborem

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Vládní opatření zasahují do života celé společnosti a omezují každého z nás. Na způsob, jak se v době koronavirové krize zachovala německá vláda, ostře zareagoval zpěvák Michael Wendler. Porotce pěvecké soutěže označil svou zemi za koncentrační tábor. Reakce na sebe podle informací CNN Prima News nenechaly dlouho čekat.

„Koncentrační tábor Německo? Je to drzé, co si naše vláda dovolí! Zavřít svobodné lidi je proti lidské důstojnosti!“ napsal Wendler na cloudovou službu Telegram. Aniž by si to uvědomil, poštval tak proti sobě velký počet lidí. Navíc přišel o porotcování v SuperStar. Televize RTL totiž oznámila, že zpěváka okamžitě propustila a všechny scény, v nichž se ve dvanácti natočených dílech objevuje, vystříhá. 

Michael Wendler porotcovat nebude. (zdroj: IG @wendler.michael)

K ukončení celé show vyzval německou komerční televizi hesenský komisař pro antisemitismus Uwe Becker. „Nikdo, kdo klade rovnítko mezi nezbytná opatření k potlačení koronavirové pandemie v Německu a koncentrační tábor, nemůže být milionům lidí prezentován jako porotce,“ řekl Bildu na adresu Wendlera křesťanský demokrat. 

Starosta Frankfurtu nad Mohanem Peter Feldmann zase upozornil na to, že je čas, „aby se vedení RTL probudilo“. Kromě televize zareagovala i rozhlasová stanice Schlager Radio B2. Ta oznámila, že zpěvák překročil hranici nevkusu, a proto jeho písně nebude vysílat. 

Odkazy na druhou světovou válku a zločiny nacistů jsou v Německu vždy vnímány velmi citlivě. Naposledy se o tom přesvědčila i skupina Rammstein. Ve svém videoklipu k písni Deutschland totiž připomněla mnoho temných okamžiků německé minulosti a nevyhnula se ani scéně popravy čtyř mužů nacistickými vojáky. Dočkala se za to velké vlny kritiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články