Porušení opatření zabíjelo: žena zemřela po nakažení covidem na svatbě své dcery

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Opulentní svatba, na níž se nedodržela nařízení spojená s koronavirovou pandemií. Tak se dá označit oslava, která proběhla v polovině září a na níž se místo povolených třiceti účastníků objevila zhruba stovka pozvaných. Výsledek je ovšem tragický. Jak informuje list Daily Mirror, téměř polovina hostů se nakazila covidem a matka nevěsty svůj boj s virem prohrála. Dcera nyní vyzývá všechny, aby si rozmysleli svou účast na novoročních večírcích.

Truchlící Dalvinder Kaur-Kellyová je ze smrti své matky stále zdrcena. Přitom stačilo málo a sedmašedesátiletá Joginder mohla stále žít. Kdyby se svatebčané řídili nařízenými pravidly, která ve Velké Británii platila, a na recepci v ženichově domě se neobjevilo 60–70 lidí, třeba by následky nebyly fatální. V době, kdy se svatba konala (19. září), byla totiž povolena pouhá třicítka přítomných. 

Eric Drooker

„Za pár týdnů jsme jí zařizovali pohřeb. Covid ničí životy. Přála bych si, aby se lidé zamysleli nad tím, co dělají,“ říká čtyřiačtyřicetiletá žena, když vzpomíná na svou matku. „Máma by tu ještě měla být,“ dodává se smutkem v hlase. Joginder měla pozitivní test 24. září, o čtyři dny později byla hospitalizována. Nemoci podlehla 30. října. 

Dalvinder nyní vyzývá všechny, aby byli velmi opatrní: „Chci říct lidem, aby nechodili na velká shromáždění.“ 

„Zdá se, že jsme ztratili toho komunitního ducha z první vlny, kdy všichni spolupracovali,“ myslí si. „Zprávy od vlády ten zmatek ještě zvyšují. Teď říkají, že do Velikonoc bude vše zase v normálu. Ne, nebude. Koronavirus tu zůstane. Lidé budou muset být stále opatrní a trpěliví, počkat na vakcínu, která se dostane na každého,“ dodává Britka. Zároveň vyzývá, aby si lidé letos odpustili velké oslavy, jinak se plnohodnotných Vánoc nemusí dočkat ani příští rok.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články