Poslanci ANO ignorují jednání sněmovny o Zemanovi. Nepřišla třetina

psp.cz

Čtyřiadvacet poslanců hnutí ANO chybí na jednání poslanecké sněmovny o ústavní žalobě prezidenta Miloše Zemana. Sněmovna je poloprázdná, nedorazili ani minitři a vládní poslanci se baví mezi sebou a ruší projevy svých kolegů.

Na poloprázdné lavice upozornil senátor Tomáš Goláň, který spolu se senátorem Václavem Láskou dorazil, aby o ústavní žalobě hovořil. Někteří vládní poslanci sice vystoupili, například šéf klubu ANO Jaroslav Faltýnek, většina ale chybí.

Do poslanecké sněmovny nepřišel ani předseda vlády Andrej Babiš, který je aktuálně na pracovní cestě v USA. Velká část ministrů na místě také není, ač čtvrtek tradičně patří také interpelacím. Jednání kvůli tomu dokonce začalo později, než bylo naplánováno.

V úterý, kdy sněmovna také zasedala, přitom poslanců chybělo mnohem méně.

Žalobu začali poslanci projednávat dopoledne po písemných interpelacích. Pokud by k hlasování do polední přestávky nedospěli, debata by pokračovala odpoledne po ústních interpelacích.

Jména poslanců, kteří se omluvili, přečetl předseda sněmovny Radek Vondráček:

Ondřej Benešík do 9.50 – osobní důvody, Jan Birke – pracovní důvody, Stanislav Blaha – pracovní důvody, Jiří Bláha – rodinné důvody, Marian Bojko – pracovní důvody, Lukáš Černohorský do 14.30 – pracovní důvody, Jana Černochová – rodinné důvody, Monika Červíčková – zdravotní důvody, Kamal Farhan do 11 hodin – pracovní důvody, Petr Gazdík – zdravotní důvody, Pavla Golasowská do 12 hodin – pracovní důvody, Tomáš Hanzel – osobní důvody, Ivan Jáč do 14 hodin – pracovní důvody, Stanislav Juránek – zdravotní důvody, Pavel Juříček – pracovní důvody, Václav Klaus od 9.30 do 11.15 – pracovní důvody, Tomáš Kohoutek – rodinné důvody, Jan Kubík – pracovní důvody, Zuzana Majerová Zahradníková do 18 hodin – pracovní důvody, Jaroslav Martinů – pracovní důvody, Eva Matyášová – rodinné důvody, Marek Novák – zdravotní důvody, Jana Pastuchová od 9 do 12.30 a od 15.30 do 18.30 bez udání důvodu, Petr Pávek do 14.30 z pracovních důvodů. Marie Pěnčíková – zdravotní důvody, David Pražák od 10 hodin do 14.00 – pracovní důvody, Jan Richter do 9.30 – pracovní důvody, Jan Řehounek do 11 hodin – zdravotní důvody, Antonín Staněk – pracovní důvody, Helena Válková do 9.30 – pracovní důvody, Ondřej Veselý – pracovní důvody, Jan Volný – zdravotní důvody, Ivo Vondrák od 14.30 do 21 hodin – pracovní důvody, Václav Votava – pracovní důvody, Radek Zlesák – pracovní důvody.

Z členů vlády se omlouvají: Andrej Babiš – zahraniční cesta, Marie Benešová – osobní důvody, Richard Brabec – zahraniční cesta, Jan Hamáček do 11 hodin – pracovní důvody, Karel Havlíček – zahraniční cesta, Jana Maláčová – zdravotní důvody, Lubomír Metnar do 13 hodin – pracovní důvody, Tomáš Petříček – zahraniční cesta, Robert Plaga – pracovní důvody, Miroslav Toman – zdravotní důvody, Adam Vojtěch do 14.30 – pracovní důvody.

Poslanec Pavel Pustějovský od 9 do 10 hodin ze zdravotních důvodů, paní poslankyně Tereza Hyťhová do 10 hodin ze zdravotních důvodů, paní poslankyně Lucie Šafránková mezi 9 a 9.30 z pracovních důvodů. Pan poslanec Černohorský je omluven od 14.30 z pracovních důvodů. Poslední dodatečná omluva paní poslankyně Marcela Melková se omlouvá z rodinných důvodů z dnešního jednání.

Zdroj: Stenoprotokol PSP ČR

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner