Poslanci ANO si mohou založit sektu a Prymula by se mohl klidně vrátit

ČTK

Jaroslav Faltýnek a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. | FOTO: ČTK

Tak to vlastně bylo takové nedorozumění. Po schůzce na Vyšehradě poslanci ANO svému šéfovi klubu Jaroslavu Faltýnkovi důvěřují, takže může v klidu setrvat. Vypovídá to dost o nich, o celém „hnutí“ ANO a samotném Faltýnkovi.

Noční schůzka na Vyšehradě stála Jaroslava Faltýnka jen funkci prvního místopředsedy ANO. To se mu zas tolik nestalo. Jak víme, ve straně může být někdo důležitým hráčem bez jakékoli funkce. Stačí, když je patřičně nepostradatelný nebo toho na někoho hodně ví.

FORUM 24

Aby všechno vypadalo otevřeně a demokraticky a tak dále, požádal Faltýnek členy svého poslaneckého klubu o vyjádření, zda má jeho důvěru do příštích voleb. V úterý Faltýnek ohlásil, že dvě třetiny kolegů soudí, že jejich důvěru má. Nikdo prý nevznesl žádost o tajné hlasování. Andrej Babiš se z celé věci vykroutil s tím, že je to věc poslanců.

„Já jsem hned po té nešťastné události napsal mail všem svým kolegům a kolegyním v poslaneckém klubu, pokusil jsem se situaci vysvětlit a současně se omluvit a požádat o názor, jak to vidí. Více než dvě třetiny kolegyň a kolegů odpověděly, že mám jejich důvěru… Byl jsem dnes připraven, pokud by situace nastala, se podrobit tajnému hlasování. Nikdo z kolegů situaci nevznesl, takže já to považuji za sebe tak, jak jsem dostal odpovědi od kolegů, za uzavřenou záležitost.“

Takže fraška. On i soudruh Stalin kdysi dával k dispozici svou funkci a pak byl kupodivu nadšeně volán, aby setrval.

Takže jen abychom to shrnuli. Říkat ANO hnutí neznamená nic jiného, než že je to politická strana. Slovo hnutí nemá jiný význam než budit dojem jakési spontánnosti a lidovosti. Faktem ale je, že ANO není ani hnutí, ani normální strana. Je to účelová organizace Andreje Babiše, která slouží pouze jedinému účelu, totiž tomu, aby oligarcha mohl nerušeně rozmnožovat svůj majetek a také co nejvíce protahovat vyšetření jeho střetu zájmů a kejkle kolem dotací. Protože už se na to poněkud zapomíná, připomeňme, že Andrej Babiš je trestně stíhaný a mít jako premiéra trestně stíhanou osobu není normální.

Poslanci ANO jsou loutky Andreje Babiše, on je jejich lenní pán a majitel a budou hopkat tak, jak on chce. Je to Babiš, kdo má ve „straně“ veto, kdo zařizuje lidem kariéry a pády, kdo má ruku na pokladničce. On vyrábí kluky a holky z plakátu a zase je z plakátů (a funkcí) bude odstraňovat, jak se mu zlíbí. Je boss, guru sekty, majitel, prorok.

Jenom nás napadá, když se zas tolik nestalo, neměl by se Babiš s Faltýnkem teď solidárně postavit i za Romana Prymulu a zase ho instalovat do funkce ministra zdravotnictví? Prezident Miloš Zeman by se třeba během několika dní dal trochu do formy, aby další jmenování v sedě mohl provést.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner