Poslanci odhlasovali nesmysl – zákon, který nelze dodržet

Eric Drooker

Úroveň naší poslanecké sněmovny zjevně dost poklesla a poslanci už zjevně nečtou zákony, které schvalují. Odhlasování naprosté stupidity, která vůbec není v tomto politickém systému realizovatelná, ukazuje úplný úpadek naší zastupitelské demokracie. To, co dámy a pánové zastupující lid schválili, je absolutní stupidita, kterou by nevymyslelo ani mentálně retardované dítě.  Přesto poslanci idiotický a nesplnitelný zákon poslali dál. V naší zemi skončila vláda práva – protože trestání za neplnění nesplnitelného požadavku není v právním státě možné.

Pan Radim Fiala (*1969) byl ve volbách do sněmovny v roce 2013 zvolen poslancem za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Ve volbách v roce 2017 byl znovu zvolen poslancem za SPD (také Tomia Okamury) a stal se i předsedou poslaneckého klubu Okamurova hnutí. Pan poslanec Fiala je vynikající reprezentant intelektuálního rozkvětu naší politiky, který znamenal vstup Tomia Okamura a jeho stran na naši veřejnou scénu. Taková míra slabomyslnosti, jakou přinesl návrh změny zákona přednesený panem Radimem Fialou, nebyla, myslím, v českém zákonodárství zaznamenána.

Jde o dokument 502/8 – Pozměňovací a jiné návrhy k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o potravinách a tabákových výrobcích.  V pasáži návrhu změny zákona, který mám k dispozici a která je nadepsaná jménem pana poslance Fialy, se mimo jiné říká:

Prodejce nemá v demokratické zemi možnost donutit zákazníka k nákupu konkrétního zboží, proto nelze prodejci takovou povinnost uložit. Stejně tak nelze v demokratické zemi hodnotit jako přestupek nevykonání nemožných skutků. Nelze trestat prodejce za to, že jeho zákazníci nakoupili podle svého výběru, nikoliv podle představ pana Fialy. Prodejci nelze nařizovat, kolik čeho musí prodat, neboť nemá prostředky, jak nákup na zákaznících vynutit.

Eric Drooker

Takže jsem položil poslankyni a poslancům pod tiskem 502/8 podepsaným (a i samozřejmě panu Fialovi) tyto dotazy:

Chápu, prosím, formulace zákona dobře, opravdu chce zákon nařizovat, co mají prodejci prodat, nebo je moje interpretace mylná, prosím?

Pokud není mylná a skutečně jde o v zákoně schválený nonsens – jakými mechanismy, prosím, k takové chybě dojde?

Chápu-li zákon správně – jak, prosím, hodláte chybu napravit?

Paní poslankyně a páni poslanci se – plně v souladu s kvalitou práce předvedenou přijetím výše citované normy – neuráčili odpovědět. Oni tam přece nejsou proto, aby komunikovali s nějakými voliči či novináři!

Takovou míru idiotismu, jakou vykazuje citovaná novela, nejde kritizovat. Jediné, co je adekvátní, je připravit stejně realizovatelnou prováděcí vyhlášku k citované normě. Prosazování novely zákona bude probíhat následovně:

  1. Tomio Okamura doveze z Japonska dostatečné množství samurajů, kteří budou pověřeni dohledem nad maloobchodníky s potravinami. Po importu (mzdu samurajů i letenky uhradí český stát) bude zahájena realizační fáze kontrol dodržování Fialovy novely. Dozor bude přísný a trvalý. Zajišťovat jej budou samurajové vybavení tradiční výzbrojí – dlouhým mečem, katanou, a středním mečem – wakizaši. Ihned začnou vykonávat přísnou dozorčí činnost.
  2. Proti provozovnám, které neprodaly nařízené množství českých potravin, budou přijata adekvátní opatření (demolice provozoven).
  3. Po vyčistění České republiky od prodejců nečeských potravin bude uspořádán oslavný ceremoniál, který potvrdí, že díky iniciativě poslanců japonsko-korejsko-moravského ochránce českých národních hodnot Tomia Okamury v Česku již nikdo neprodá ani jeden nečeský ananas, banán či pomeranč.
  4. Prodejci nečeských potravin, především nečeské rýže, budou zajištěni a internováni. Z poslanců a voličů SPD budou sestaveny lidové soudy, které ve zrychleném řízení projednají neprodej českých a prodej nečeských potravin maloobchodníky. Po spravedlivém rozhodnutí lidových soudů v kauzách prodejců, kteří neprodali dostatek českého exotického ovoce či českých mořských ryb, bude zvoleno řešení v duchu osvědčených tradic Japonska. Země, ze které prodává potraviny firma Japa Foods s.r.o. Jednatelem firmy a jejím společníkem s obchodním podílem 50 % je pan Tomio Okamura.

(Viz ZDE.)

Existuje druhá možnost

Pokud se vám mnou navržené vymáhání legislativního paskvilu, který ukládá nesplnitelnou povinnost a chce trestat její neplnění, nelíbí, je pomoc snadná. Jmenuje se předčasné volby. Snad tento příklad nesmyslného a nesplnitelného zákona, který poslanecká sněmovna přes jeho úplnou slabomyslnost schválila, aniž by ji četl někdo inteligentnější než šnek, je poslední kapkou, která je vyvolá.

Epidemie koronaviru tragicky prokázala, že naše vláda je skupina naprosto neschopných jedinců. Nyní je zjevné, že poslanci schvalují zcela nesmyslné zákony, které zjevně nikdo příčetný nečetl. A když se oněch „zástupců lidu“ zeptá novinář, co to schválili za pitomost, tak se „zástupci lidu“ ani neuráčí odpovědět. A na to je jediné řešení – předčasné volby.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]