Poslanci z ANO umravňují Pavla Novotného. Zapomněli na dotační podvod či StB

FB

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) | FOTO: FB

Poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová a její kolega Patrik Nacher se vyjádřili k vystupování komunálního politika ODS Pavla Novotného. Nelíbí se jim jeho chování, kterému samozřejmě je možné leccos vytknout. Doporučujeme ovšem lidem, kteří pracují pro předsedu vlády Andreje Babiše, spíše mlčet a nemorazilovat. Je to poněkud nevhodné.

Poslouchat, jak člověk, který je považován za politika, nazývá v televizním přenosu své oponenty šmejdy, kolaboranty, bolševickou a zrádcovskou lůzou, je vážně silná káva. Moralizovat a poučovat umíte, alespoň před médii, tak to zkuste i před vlastním prahem,“ napsala například Kořanová. Když jí i Nacherovi ostatní uživatelé připomněli Babišovy problémy, ani jednomu se to nelíbilo. Nacher si stěžoval, že je na něj aplikována „kolektivní vina“.

Pavel Hofman

Je tedy dobré se na věc podívat z několika různých úhlů. Tím prvním samozřejmě je, že by se Pavel Novotný měl hlídat, neměl by mluvit jako dlaždič a zejména, pokud by byl zvolen do Sněmovny, musí se zamyslet nad tím, jak vystupuje. Ale on to ví i sám.

Druhá věc je, že pokud někdo říká kolaborantům typu Jaroslava Foldyny kolaboranti, je to sice ostrý výraz, ale taky pravda. Ať se to v hnutí ANO líbí nebo ne. To je stejné, jako že agent StB je vždycky agent StB, i kdyby mu Česká televize říkala údajný agent od rána do večera.

A tím se dostáváme k poslednímu bodu, k Andreji Babišovi. To je tedy někdejší agent Státní bezpečnosti. Udával, protože mu to pomohlo v kariéře stejně jako členství v KSČ.

Dále je to člověk, který má na svědomí přinejmenším jeden dotační podvod. Babiš nepřátelsky přebral řadu firem a několika lidem prokazatelně zničil život. Jeho firma Agrofert nechala zničit pole sedláka Rady, který mezi ty, kdo přišli o svou společnost, také patří.

Babiš vytuneloval státní podnik Unipetrol, nic za něj nezaplatil, a když ho vrátil České republice, náhle z něj byl dolarový miliardář.

Andrej Babiš koupil a zničil dva klíčové české deníky, které mu otevřeně slouží. V Lidových novinách publikuje kompromitující informace o ostatních politicích, v MF DNES klidně ruskou propagandu.

Český premiér je v kolosálním střetu zájmů, kterým se zabývá celá Evropa a píšou o něm média po celém světě. Máme ostudu a oslabuje to naše postavení v zahraničí. A když jsme u urážek – Babiš nazval německou europoslankyni Moniku Hohlmeierovou pomatenou a o jejích českých kolezích řekl, že jsou vlastizrádci.

To jsou jen základní body ze života šéfa paní Kořanové a pana Nachera. Opravdu jsou v pozici, kdy by měli někoho poučovat za sprostá slova?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner