Poslanci z ANO umravňují Pavla Novotného. Zapomněli na dotační podvod či StB

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS)  (FB)

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) | FOTO: FB

Poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová a její kolega Patrik Nacher se vyjádřili k vystupování komunálního politika ODS Pavla Novotného. Nelíbí se jim jeho chování, kterému samozřejmě je možné leccos vytknout. Doporučujeme ovšem lidem, kteří pracují pro předsedu vlády Andreje Babiše, spíše mlčet a nemorazilovat. Je to poněkud nevhodné.

Poslouchat, jak člověk, který je považován za politika, nazývá v televizním přenosu své oponenty šmejdy, kolaboranty, bolševickou a zrádcovskou lůzou, je vážně silná káva. Moralizovat a poučovat umíte, alespoň před médii, tak to zkuste i před vlastním prahem,“ napsala například Kořanová. Když jí i Nacherovi ostatní uživatelé připomněli Babišovy problémy, ani jednomu se to nelíbilo. Nacher si stěžoval, že je na něj aplikována „kolektivní vina“.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Je tedy dobré se na věc podívat z několika různých úhlů. Tím prvním samozřejmě je, že by se Pavel Novotný měl hlídat, neměl by mluvit jako dlaždič a zejména, pokud by byl zvolen do Sněmovny, musí se zamyslet nad tím, jak vystupuje. Ale on to ví i sám.

Druhá věc je, že pokud někdo říká kolaborantům typu Jaroslava Foldyny kolaboranti, je to sice ostrý výraz, ale taky pravda. Ať se to v hnutí ANO líbí nebo ne. To je stejné, jako že agent StB je vždycky agent StB, i kdyby mu Česká televize říkala údajný agent od rána do večera.

A tím se dostáváme k poslednímu bodu, k Andreji Babišovi. To je tedy někdejší agent Státní bezpečnosti. Udával, protože mu to pomohlo v kariéře stejně jako členství v KSČ.

Dále je to člověk, který má na svědomí přinejmenším jeden dotační podvod. Babiš nepřátelsky přebral řadu firem a několika lidem prokazatelně zničil život. Jeho firma Agrofert nechala zničit pole sedláka Rady, který mezi ty, kdo přišli o svou společnost, také patří.

Babiš vytuneloval státní podnik Unipetrol, nic za něj nezaplatil, a když ho vrátil České republice, náhle z něj byl dolarový miliardář.

Andrej Babiš koupil a zničil dva klíčové české deníky, které mu otevřeně slouží. V Lidových novinách publikuje kompromitující informace o ostatních politicích, v MF DNES klidně ruskou propagandu.

Český premiér je v kolosálním střetu zájmů, kterým se zabývá celá Evropa a píšou o něm média po celém světě. Máme ostudu a oslabuje to naše postavení v zahraničí. A když jsme u urážek – Babiš nazval německou europoslankyni Moniku Hohlmeierovou pomatenou a o jejích českých kolezích řekl, že jsou vlastizrádci.

To jsou jen základní body ze života šéfa paní Kořanové a pana Nachera. Opravdu jsou v pozici, kdy by měli někoho poučovat za sprostá slova?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]