Poslanec ANO Mališ kabát nevymění. Klausova kuchyně mu zřejmě nevoní

Přemysl Mališ (Twitter)

Přemysl Mališ | FOTO: Twitter

Ještě před pár dny se zdálo, že poslanec hnutí ANO Přemysl Mališ nahlédne do kuchyně ke Klausům. Budil totiž podezření, že hodlá posílit řady stoupenců bývalého člena ODS. Například při posledním hlasování o nedůvěře vlády odešel ze sálu a vládu Andreje Babiše tak nepodpořil. Pár týdnů předtím se dokonce objevil na tiskové konferenci, kde byly nápady exprezidentova syna představeny.

Podle televize Nova ale poslanec Mališ zatím barvy měnit nehodlá. Údajně se na tom dohodl při pondělní schůzce s předsedou klubu Jaroslavem Faltýnkem. „Tak jsme s panem Mališem seděli a výsledkem naší debaty je, že zůstává členem našeho klubu,“ řekl televizi Faltýnek (ANO).

Nedávno přitom Mališ prohlašoval, že mu vadí podpora vlády komunisty. „Vede mě k tomu úcta k dědečkovi, který byl minulým režimem utlačován. Pokud by dnes žil, tak by mě jistě za mou toleranci KSČM přetáhl holí,“ odhadoval už dříve tento poslanec ANO.

Zdá se, že Mališova úcta k dědečkovi zmizela. Ta ostatně vyprchala už ve chvíli, kdy se rozhodl kandidovat za hnutí, které patří bývalému estébákovi. Proč ale vládnímu poslanci tak najednou vadí podpora komunistů? Možná ho pouze přestalo bavit sloužit oligarchovi. Druhou možností je změna názorů, to je však v hnutí ANO málo pravděpodobné. Babišovi poslanci totiž žádné názory většinou nemají, pouze drží svého šéfa u moci.

Podobný přeběhlík od Babiše by se ale do strany protekčního exprezidentova synka jistě hodil. Kromě obecných slov o hodnotách a kritice Evropské unie toho od něj zatím moc nezaznělo. Program je tak stejně plytký, jako u hnutí ANO.

Zajímavá jsou však jména, o kterých se spekuluje. Po boku Klause ml. by se tak mohli objevit tři odpadlíci od Okamurovců nebo třeba Jaroslav Foldyna z ČSSD. Z členství svého vnuka v podobném spolku by tak pravděpodobně nebyl Mališův dědeček vůbec nadšený.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]