Poslanec ANO Pilný se urazil kvůli volbám a možná odejde z politiky

ČTK

Ministr financí Ivan Pilný | FOTO: ČTK

Další z lidí, které si Andrej Babiš před čtyřmi lety vybral jako vlajkonoše svého hnutí, zřejmě definitivně odejde z politiky. Naštvalo ho, že nebyl v Královehradeckém kraji nominován jako lídr kandidátky pro nadcházející parlamentní volby. Před Ivana Pilného se navíc dostal dokonce i jeho asistent Petr Sadovský.

Situace sice není definitivní, protože o konečném vzhledu kandidátky bude rozhodovat předseda ANO Babiš, který za Pilným stojí, ale poslanec se už nyní staví na zadní. „Jakmile se preference ANO dostaly ke třiceti procentům, tak se objevila spousta lidí, u nichž ambice převládají nad zkušenostmi,“ komentoval situaci v hnutí pro server Aktuálně.cz.

Pilnému se asi ani nechce čekat na reakci majitele ANO a rovnou volí silná slova. „Už mě to nebaví, v Královéhradeckém kraji rozhodně kandidovat nebudu,“ říká předseda sněmovního hospodářského výboru. Místo něj se tak o důvěru voličů bude na prvním místě kandidátky ucházet náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Členská základna tak šla proti výslovnému přání Andreje Babiše.

Zda se předseda hnutí ANO zapojí do tvorby konečné verze kandidátky, se zatím nedá říci, sám Pilný totiž podle svých slov o zásah „seshora“ nestojí. „Já jsem ale pana Babiše požádal, aby do toho nezasahoval, aby žádnou intervenci v Hradci nedělal,“ tvrdí Pilný.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner