Poslanec ANO se chlubil, jak vyběhl s redaktorkou z ČT. Lidé se mu vysmáli

Česká televize, ilustrační foto (Rostislav Kaplan)

Česká televize, ilustrační foto | FOTO: Rostislav Kaplan

Zdá se, že někteří poslanci hnutí ANO stále nedokázali přenést přes srdce fakt, že jejich politická firma musela po volbách zamířit do opozice. Možná i kvůli tomu jim vadí i mediální pozornost, které se však jako zákonodárci stále nemohou vyhnout. Pavel Růžička ovšem ukázal, jak by se politik vůči novinářům rozhodně chovat neměl.

“Dneska před vchodem do poslanecké sněmovny nečekala jak tradičně číhačka Zuzana Černá, ale jiná stíhačka se štábem. Můžu se Vás na něco zeptat, pane poslanče, děláme anketu. Ptám se, odkud jste? Z ČT. Hm, tak to raději asi ani ne, nashle. Prostě ČT nedávám…,” pochlubil se místopředseda sněmovního výboru pro obranu na twitteru.

Ocenění se ovšem nedočkal, ba naopak. Lidé mu začali vysvětlovat, že by své chování měl do budoucna zlepšit. “My vás platíme, pane poslanče. Jestli nechcete dělat veřejnou funkci, můžete klidně rezignovat, a pak vám novináři dají pokoj. Děláte VY pro nás, nejste náš šéf, abyste si vybíral, co budete a nebudete ve své práci dělat,” napsal jeden z uživatelů twitteru. “Jste velmi štědře placen z našich daní, tak byste se dle toho měl chovat. Pokud toho nejste schopen, tak se vzdejte poslaneckého mandátu. Zbytečných politiků vašich kvalit tam zůstane i tak dost,” přidal se další.

()

“Až vyrostu, chci být jako Vy. Pijavice pobírající peníze daňových poplatníků bez povinností vykonávat práci, za kterou jsem placen. A jako bonus bych také rád urážel veřejnoprávní média, která na rozdíl ode mě opravdu pracují,” vzkázal komentující na sociální síti. “Nedáváte, nebo to máte zakázaný od předsedy? Jednou jste veřejný činitel, tak byste měl odpovídat všem veřejným médiím,” dodal další.

Reagovali i někteří novináři. “Tak to moc gratuluju, to chtělo kuráž,” napsal Jindřich Šídlo. “Doby, kdy odvaha nebyla levná,” přidala se Lucie Stuchlíková ze Seznamu, Filip Horký zase Růžičku označil za hrdinu.

Připojil se i redaktor Aktuálně. cz Radek Bartoníček, který si poslancův příspěvek umístil na svou zeď. “Rád sdílím. Protože přístup nemálo politiků, placených z našich daní, je k médiím, slušně řečeno, hodně špatný. Bohužel jim nahrává to, že se kamerám ve sněmovně můžou snadno vyhýbat i celé volební období,” napsal zkušený novinář. Na jeho slova zareagovala bývalá poslankyně ANO Barbora Kořanová: “Pardon, ale tohle není fér. I poslanci platí koncesionářské poplatky, to za prvé. Za druhé.. Vám přijde normální, že jdete do práce a mezi dveřmi Vám strčí nějaká slečna mikrofon do úst a vystřelí otázku, co pro Vás znamená Václav Havel? Teď nekomentuji tweet, zajímá mě Váš názor.”

Bývalá členka dolní komory parlamentu tak, stejně jako její stranický kolega, nepochopila, že jako poslankyně má povinnosti k voličům, mezi něž patří i nutnost ustát zvýšený mediální zájem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články