Poslanec ANO svolal bezpečnostní výbor za zády jeho předsedy. Šlachta dostane slovo

Bronislav Schwarz  (ČTK)

Bronislav Schwarz | FOTO: ČTK

Současnou situaci v policii bude ve čtvrtek projednávat sněmovní výbor pro bezpečnost. Na přání Roberta Šlachty, který jednání inicioval, reagoval místopředseda výboru Bronislav Schwarz a bez souhlasu předsedy Romana Váňi, slyšení svolal. Poslanec za ANO tak využil toho, že Váňa je až do pátku mimo republiku a nemůže se tak jednání zúčastnit.

Schwarz se odkazuje na poslance dalších stran, kteří po něm prý svolání vyžadovali. „Byla to moje povinnost,” řekl novinářům. Na čtvrteční veřejné jednání pozval největší odpůrce plánované reformy policie, tedy bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu, Jiřího Komárka z ostravského Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana.

Přestože Schwarz Váňu o svolání výboru informoval, předseda označil jednání svého zástupce za nestandardní. „Formálně samozřejmě místopředseda může svolat výbor, ale slušností by bylo se s panem předsedou domluvit,“ řekl Váňa Právu. Zároveň uvedl, že je zřejmá snaha Schwarze uspořádat jednání bez sociálnědemokratického poslance. „To je zcela zjevné, to je objektivní fakt. Je to svolané tak, aby se toho předseda nemohl zúčastnit,“ upozorňuje Váňa.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články