Poslanec ANO Berkovec úkoloval Sněmovnu, koho má volit do Rady ČT

poslanec-berkovec.cz

Poslanec hnutí ANO Stanislav Berkovec (uprostřed) | FOTO: poslanec-berkovec.cz

Poslanec hnutí ANO a předseda sněmovního volebního výboru Stanislav Berkovec poslal zákonodárcům e-mail, v němž se vyjadřuje před středeční volbou ke každému kandidátovi do Rady ČT. Tuto zprávu se podařilo získat serveru Info.cz.

Podle informací uvedeného zdroje se na sepsání předmětné zprávy podílel i Berkovcův spolupracovník Michal Walter Kraft. Pisatelé ve svém e-mailu některé z kandidátů doporučují a jiné nikoliv, přičemž určující má být vztah kandidujících k řediteli ČT Petru Dvořákovi.

Berkovec e-mail poslal kromě svých spolustraníků i poslancům z dalších klubů.

archiv Fora 24

Berkovec se vyslovuje pro bývalého šéfa zpravodajství ČT Romana Bradáče, bývalého šéfa ČT Brno Marka Hladkého, ekonoma Vladimíra Pikoru a bankéře a šéfa dozorčí rady Českých drah Pavla Kysilku. Posledně jmenovaného doporučuje dokonce se zdůvodněním, že je to „velmi silný spojenec v případě kooperace“.

Hnutí ANO vyhovuje i Eva Hubková, u níž Babišův předseda mediálního výboru hodnotí kladně její vazbu na dalšího nominanta ANO, současného člena Rady ČT Vladimíra Karmazína. Hubková byla dříve jeho asistentkou. Berkovec v jejím případě ujišťuje, že nevzbudí protesty médií, neboť – jak doslova uvádí – „medializace podstaty jejího sporu s ČT není v zájmu současného vedení ČT“.

Berkovec se podle dokumentu, který jako první zveřejnil server Info.cz, neomezil jen na výčet lidí, kteří by hnutí ANO v Radě veřejnoprávní televize vyhovovali. Kromě nich jmenuje také šest nepřijatelných uchazečů. Tím nejméně vhodným k prosazování politických zájmů ANO je bývalý šéf vydavatelství Economia a Vltava Labe Media Michal Klíma, který postoupil do užšího výběru s nejvíce hlasy.

Info.cz v souvislosti s předmětným e-mailem připomíná Berkovcovy vazby na asistenta poslance Jaroslava Foldyny (donedávna ČSSD, nyní SPD) Michala Krafta, který byl v minulosti poradcem komunistů a také spolupracoval s lobbistou Markem Dalíkem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner