Poslanec ODS důrazně zaútočil na mlžící vládu: Přestaňte národ ovládat přes strach

Karel Krejza, poslanec ODS (fb Karel Krejza)

Karel Krejza, poslanec ODS | FOTO: fb Karel Krejza

Další nejistá vyjádření, náznaky a uvažovaná omezení kvůli čínské chřipce, která pronášejí Andrej Babiš, Jan Hamáček a Adam Vojtěch, rozzlobila nemalou část lidí. Je mezi nimi i poslanec ODS Karel Krejza, který vládě v několika větách vzkázal, ať přestane národ ovládat přes strach.

„Jsem proti zavádění jakýchkoli epidemiologickych opatření, tedy kvůli COVID-19. Nechali jsme se ovládnout strachem. Vir nezmizí a lapne si ho 70 až 80 % lidí. Tak jako jiné virózy. Tečka. Důrazně žádám, aby výkonná moc přestala hltat americké filmy a také, aby se vzdala snahy ovládat národ přes strach např. odkládáním voleb, šíleným zadlužováním nebo ohlupováním budoucí generace nepovinnou školní docházkou,“ napsal Karel Krejza, poslanec a místostarosta Litoměřic.

Postup vlády je totiž opět skandální. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prohlásil, že nějaká opatření asi budou platit od pondělí. Po něm oznámil Andrej Babiš, že některá opatření budou platit od pátku a některá od pondělí. Odmítl ale prozradit, která to budou. To prý oznámí Vojtěch v 18 hodin. Tedy opět překotné, zmatečné řešení. Ministr oznámí zavedení opatření šest hodin před jejich uvedením v platnost.

Vláda Andreje Babiše se vůbec nepoučila. Nenaučila se nic. Vytváří strach a zmatek. Opatření jsou vyhlašována bez přípravy a na poslední chvíli. Lidé a podnikatelé nemají nejmenší šanci se na ně připravit, jak se ukázalo před několika dny na Ostravsku. Vojtěch přijel, zakázal a zase odjel. Pořadatelé kulturních akcí mohli jen stát a plakat.