Poslanec Ondráček mlátil lidi v roce 1989. Teď dostal medaili bojovníka za svobodu

Bojovník za nesvobodu Ondráček přebírá metál od bojovníka za nesvobodu Vodičky.  (FB Z. Ondráčka)

Bojovník za nesvobodu Ondráček přebírá metál od bojovníka za nesvobodu Vodičky. | FOTO: FB Z. Ondráčka

Český svaz bojovníků za svobodu ocenil poslance KSČM Zdeňka Ondráčka. Dostal medaili s nápisem Za vlast a za svobodu a letopočty 1914-1918 a 1939-1945. Tento akt se jistě řadí mezi top deset absurdit tohoto roku. Ondráčka totiž mírně diskvalifikuje fakt, že byl urputným bojovníkem za nesvobodu, za kterou se snaží bojovat i dnes. Že mu medaili připnul současný šéf ČSBS Vodička, bývalý práskač VB, je tak nějak vysvětlením. Tito pánové to mají s tou svobodou jinak. Nevýslovnou drzostí jsou však letopočty na medaili.

Na Václavském náměstí se 29.února 1948 v Praze sešlo na 130 000 dělníků v zemědělství na podporu únorového puče (čtk)

V obou válkách umírali skuteční bojovníci za svobodu a demokracii v této zemi. Mnohé z těch, kteří nezemřeli ve válce, potom komunisté umučili nebo zavraždili. Ti komunisté, pro které udával Vodička, ti komunisté, za které mlátil lidi a které dnes reprezentuje Ondráček. Na debatu je, kdo z nich bojoval proti svobodě více, jestli práskající Vodička, nebo Ondráček, který s obuškem v ruce mlátil v roce 1989 lidi demonstrující proti komunistům.

FB Z. Ondráčka

Zdeněk Ondráček a jeho nová ozdoba.

Temné proruské síly smutní, že prohrály volby. Neuspěli okamurovci, komunisté, a dokonce i ten Babiš už jim padá. Zeman definitivně dělá už jen ostudu. Milovníci Ruska jsou v krizi, rozveselit se chtějí alespoň tím, že si rozdají medaile. Nejde přitom o žádné hrdiny, kteří by zasloužili uznání, ale smutné figurky zasluhující opovržení.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]