Poslanec protiimigrantské AfD byl surově zbit. Otřesná událost nahrává extrémistům

web.de

Poslanec Spolkého sněmu za AfD Frank Magnitz | FOTO: web.de

Německo má další problém. Jen několik dnů po hackerském útoku na soukromé účty politiků a nedlouho po explozi nálože před kanceláří AfD v saském Döbelnu, se stal terčem násilí přímo poslanec této kontroverzní protiimigrační strany Frank Magnitz.

Skupina zatím neznámých útočníků zbila tyčí do bezvědomí regionálního šéfa Alternativy pro Německo v Brémách na severozápadě země. Politik utrpěl těžká zranění. Po útoku dostal policejní ochranku a zůstává v nemocnici. 

V novodobém Německu s vyspělou politickou kulturou je brutální napadení politika neslýchanou událostí. Demokratický systém tak utrpěl další šrám. Už nyní je zřejmé, že čin může mít dalekosáhlé dopady. Policie totiž oznámila, že motiv útočníků byl podle všeho politický. Dá se proto očekávat bouřlivá reakce z řad stoupenců AfD i možné další násilnosti a střety.

Zneužitelnost tohoto kriminálního činu je také zřetelná z faktu, že informaci o útoku na poslance antiimigrační AfD zařadil mezi své hlavní zprávy ruský web Sputnik.

Samotná AfD atentát označila za černý den pro demokracii. Následovat nejspíš bude lavina dalších prohlášení, především z řad podobně naladěných antisystémových politických uskupení v celé Evropě. Pokud tradiční strany v Německu něco potřebují nejméně, je to mučednická aureola AfD.

Mluvčí kancléřky Angely Merkelové krvavý útok v Brémách tvrdě odsoudil a vyjádřil přesvědčení, že se policii podaří rychle dopadnout pachatele. Ministr zahraničí za SPD Heiko Maas na Twitteru napsal, že násilí nemůže být prostředkem politických sporů. Jeden z nejtvrdších kritiků AfD Cem Özdemir ze strany Zelených pak poznamenal:„Kdo bojuje nenávistí s nenávistí, nechá na konci zase zvítězit nenávist.“ 

Celé Německo se nyní ptá, kdo za útokem stál. Snad se to brzy dozví.

Zdroj: Facebook AfD (Fotografii z etických důvodů nepublikujeme celou. Jedná se o dokument děsivé míry a surovosti útoku – pozn. redakce)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner