Poslanec Skopeček vykládá prokazatelné nesmysly o migraci

Jan Skopeček (ods.cz)

Jan Skopeček | FOTO: ods.cz

Poslanec Jan Skopeček (ODS) pocítil potřebu napadnout Evropskou unii a kancléřku Merkelovou. Jako příležitost využil výroky Jana Farského v Otázkách Václava Moravce. Jenže prokázal jen schopnost demagogie a odolnosti vůči základním faktům.

Skopeček na svém Twitteru napsal: „Podle @JanFar_sky v #OVM je menší počet migrantů oproti r. 2015 díky politice EU a schopnosti EU migraci kočírovat. Nesouhlasím! EU migraci neukočírovala. Nic by se navíc nezměnilo nebýt S. Kurze, M. Salviniho a zemí V4 jdoucích proti migrační politice EU a kancléřky Merkelové. 4:57 – 23. 9. 2018.“

Když mu bylo připomenuto, že počet migrantů prudce klesl dávno předtím, než byl Kurz kancléřem a Salvini ministrem, jen matně podotkl, že byl předtím Kurz ministrem. A že unijní politici selhali. Jednomu člověku navíc napsal: „A Vy určitě nemáte ztrátu paměti, abyste si nevzpomněl, kdo Evropu migrantům otevřel a kdo migranty dokonce pozval…“ 7:56 – 23. 9. 2018

Skopeček opakuje známý nesmysl o pozvání Merkelové, které vlnu imigrantů prý rozpoutalo. Takový blábol se dá vyvrátit velmi snadno.

www.zeit.de

Takzvané „pozvání“ by se dalo odvodit ze tří počinů kancléřky Merkelové. 31. srpna 2015 pronesla na tiskové konferenci známou větu: „Zvládneme to.“ 5. září se rozhodla přijmout po nátlaku maďarského premiéra Orbána uprchlíky, které hrozil přivézt na rakouské hranice. 10. září vzniklo známé selfie Merkelové s uprchlíkem v hostelu v Berlíně.

Jedno pozvání za druhým, usoudil by strážce hranic. Má to jen ten zádrhel, že vlna uprchlíků stoupala už od března. Uprchlíci byli zřejmě nadáni jasnovidnými schopnostmi. V době slavného uzavření balkánské cesty už byl počet uprchlíků přicházejících do Německa na úrovni před krizí v roce 2014.

Jenže Skopeček je faktůmodolný, takže i když to dostane dokonce s obrázkem, jede jako kolovrátek dál. Když je upozorněn, že voliči nejsou idioti, zmůže se jen na tento výkřik: „Voliči idioti opravdu nejsou. Proto budou posilovat strany migraci bránící a ztrácet strany do kola opakující, že to zvládneme a že je migrace z jiných kultur vlastně obohacení. Konec konců se to už děje…“

Tak nepochybně. Když budou všichni kolem dokola vykládat nesmysly jako Skopeček, extremisté posilovat budou. Jestli bude s lidmi jako Skopeček a Klaus junior posilovat ODS, si nejsme jistí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]