Poslanec SPD Rozner mluvil o neexistujícím pseudokoncentráku v Letech

Miloslav Rozner (SPD)

Miloslav Rozner | FOTO: SPD

Do současnosti byl Miloslav Rozner brán jako exot, který se za Okamurovu SPD dostal do poslanecké sněmovny a jeho mediální excesy, při nichž zabrušoval a vybrušoval, bavily národ. Nyní se však ukázalo, že „stínový ministr kultury“ je stejně nebezpečný jako jeho stranický šéf. Rozner totiž nyní šíří dezinformace o existenci koncentračního tábora v Letech, kterou zpochybňuje.

Jak zjistil pořad 168 hodin, nepřijatelný výrok pronesl Rozner na sjezdu SPD, kde byl přítomen i prezident Zeman, který zde zocelovat své přátelství s Tomio Okamurou. „Ano, nejsem takový odborník na kulturu jako třeba pan exministr Herman, ale bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku,“ řekl poslanec k ožehavému tématu.

Stejně jako Okamura, který o koncentračním táboře hovořil téměř jako o rekreačním centru, ukázal, s jakou „úctou“ přistupují k hrůzám války. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Na Twitteru se například vyjádřil bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Chtělo by to zajistit pro klub SPD exkurzi třeba do Let, Terezína či do Osvětimi, aby přestali s výkladem dějin podle svých představ. Jsem připraven jim na takovou vzdělávací cestu i přispět v rámci budoucnosti našeho národa,“ napsal místopředseda KDU-ČSL na sociální síť.

Poté ještě dodal: „Navrhnu zřízení sněmovního Doučovacího výboru pro historii a fungování EU. Někteří poslanci to potřebují víc než prase drbání.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]