Poslanec SPD Volný vyzývá k porušování zákonů. Řešit se to bude, až někdo zemře?

Poslanec Lubomír Volný (ČTK)

Poslanec Lubomír Volný | FOTO: ČTK

Tomio Okamura se velmi rád rozčiluje, když jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie někdo označuje za extremistické. To by se ovšem měl podívat, jak vystupují jeho poslanci, třeba na sociálních sítích. Například Lubomír Volný, jehož názory jsou téměř vždy za hranou normálního myšlení, nabádá občany, aby riskovali své životy za volantem.

Jedna věc je populistický boj, v němž příslušníci SPD rádi voliče straší valícími se hordami nebezpečných uprchlíků a diktaturou Evropské unie, druhá věc je ovšem nabádání k porušování zákona.

Na každé červené je trošku zelené.Nenechte se zastrašit semaforem❤️🇪🇺✌️.SEMKNĚTE SE!!!

Zveřejnil(a) Mgr. Lubomír Volný dne Sobota 26. ledna 2019

Navíc takovým způsobem, který může ohrozit člověka na životě. Volný totiž a svém facebookovém profilu, plném lží a dezinformací, napsal: „Nebojte se jezdit bez pásů v autě. Nenechte se zastrašit. Semkněte se!!!“

Později přidal ještě jeden status – „Na každé červené je trošku zelené. Nenechte se zastrašit semaforem. Semkněte se!!!“

Nebojte se jezdit bez pásů v autě.Nenechte se zastrašit.Semkněte se!!!

Zveřejnil(a) Mgr. Lubomír Volný dne Sobota 26. ledna 2019

Oba dva příspěvky na Facebooku vyvolaly velkou diskusi, ve které je nejčastějším tématem střízlivost a psychické zdraví poslance SPD.

Lubomír Volný je svými excesy znám, ale je třeba rozlišovat mezi tím, když někde vykládá neškodné nesmysly pomateným voličům, nebo pokud nabádá k závažnému porušování zákonů. Nad tím už by se nemělo mávnout rukou a říci si „ať si mele“, ale jasně dát poslanci najevo, že kromě výhod má také spoustu povinností.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]