Poslanec TOP 09 odmítl oběd se Zemanem. Nemohu s ním sedět u jednoho stolu, říká

Zeman před obrazem TGM. Nesrovnatelní prezidenti (ČTK)

Zeman před obrazem TGM. Nesrovnatelní prezidenti | FOTO: ČTK

Poslanec TOP 09 Michal Kučera je zároveň radním a zastupitelem v Lounech. U příležitosti návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji dostal pozvání na oběd s hlavou státu, které ale odmítl. Nesouhlasí s tím, že se Zeman chová, a to zejména v zahraniční politice.

„Pozvání na dnešní oběd s prezidentem Zemanem v Teplicích jsem nepřijal. Nemohu sedět za jedním stolem s člověkem, který vědomě otáčí kormidlo naší společnosti směrem k Putinově oligarchii a čínskému socialismu. Nemohu obědvat s člověkem, který se vysmívá a uráží ty, kteří si přejí zůstat součástí západních demokracií,“ napsal Kučera na svůj facebookový profil.

Pokladna na veletrhu k elektronické evidenci tržeb (ČTK)

Zeman naposledy sever Čech navštívil loni v prosinci. Tentokrát zamíří do firem v Teplicích a Štětí nebo mezi vojáky na Lounsku. „Při sestavování programu jsme vybírali místa, kde prezident ještě nebyl. Návrh programu zpracovávala kancelář hejtmana, potom byl odeslán na Hrad ke schválení,“ řekla ČTK mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Prezident zahájí program setkáním se zastupiteli a starosty na krajském úřadě. Pak se přesune do Dubí na Teplicku do společnosti vyrábějící kancelářské potřeby. Program prvního dne zakončí diskusí s obyvateli Krupky. Ve čtvrtek zamíří Zeman na Litoměřicko. Ve Štětí ho čeká návštěva papírny Mondi a diskuse se zaměstnanci firmy. Setká se také s obyvateli města. Následně odjede do Libochovic, kde bude další diskuse s občany. Poslední den návštěvy stráví prezident na Lounsku. Ve Vršovicích se setká s vojáky mechanizovaného praporu Vršovice. Poté odjede diskutovat do Podbořan s obyvateli a následně návštěvu zakončí.

Ústecký kraj podle Dosedělové tradičně připravil pro prezidenta dar. Tentokrát to budou půldruhého metru vysoké vyřezávané hodiny ze dřeva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]