Poslanec věnoval devadesátiletému veteránovi televizi. A poradil, co má sledovat

repro video: bloknot.ru

Veterán dostal televizi a poučení, na co se má koukat. | FOTO: repro video: bloknot.ru

Válečný veterán si stěžoval na osamělost a porouchanou televizi. Poslanec Roman Bugajčuk se rozhodl situaci vyřešit. Technicky i jaksi po ideové stránce.

Obyvatel vesnice Chosta v Soči, devadesátiletý veterán, se obrátil na zástupce městského zastupitelstva Romana Bugajčuka. Televize se mu porouchala, řekl, je sám, a tak žije v neustálém tichu. A poslanec se rozhodl mu televizi darovat.

Líčí, jak k jeho dobrému skutku došlo. „Na setkání s občany, které se konalo 6. září 2019, mě oslovil 90letý obyvatel Chosty, veterán z druhé světové války. Řekl, že žije úplně sám a nemá žádnou pomoc, kromě toho, že dostává důchod. Stěžoval si na to, že se mu jeho televize rozpadla, a tak déle než měsíc trávil všední dny v tichosti a osamělosti. Nebylo možné nechat si ten starý televizor opravit, nebo si koupit nový. Nyní důchodce televizi má. A já jsem rád, že jsem svou prací mohl důchodci zlepšit náladu,“ napsal si poslanec na Instagram.

Přidal ještě další výzvu: „Nezapomínejte na starší lidi. I k vám jednou dorazí stáří. Nezapomínejte na otce a matky… neurážejte starší lidi a věnujte jim více pozornosti!!!“

Poslanec k darované televizi ovšem ještě přidal poučení, jak přístroj používat. Jak se vypne a zapne. A zdůraznil, že je třeba sledovat kanál Rossija. Vaším kanálem je Rossija!“ („Ваш канал – Россия, Ра-се-я!“), zdůraznil.

A tak je to to správně. Kdo ví, na co by se veterán Velké vlastenecké války koukal!

(Zdroj: bloknot.ru)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner