Poslanec Volný dostal za potyčku ve sněmovně pokutu 90 tisíc

reprofoto/Česká televize

Rvačka na půdě Poslanecké sněmovny | FOTO: reprofoto/Česká televize

Mandátový a imunitní výbor poslanecké sněmovny rozhodl o trestu pro nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Za potyčku při sněmovním jednání a hrozbu „flákancem“ dostal pokutu ve výši jednoho poslaneckého platu, což činí 90 800 korun. Jde o nejvyšší možný trest, který je možné Volnému udělit. 

Poslanec Lubomír Volný již dříve avizoval, že se proti verdiktu odvolá k celé dolní komoře. Výbor se k celé věci sešel už počtvrté – Volný totiž namítl, že je výbor podjatý a někteří poslanci ho podle jeho slov odsoudili ještě před procesem. Námitky však výbor odmítl.

Potyčka se odehrála v lednu během schůze sněmovny o prodloužení nouzového stavu. Vypjatou schůzku přerušil proslov Volného, který podle předsedajícího Tomáše Hanzela (ČSSD) nevohořil k tématu. Vypnul mu proto mikrofon. Volný v reakci na to označil sociální demokracii za zkorumpovanou a po vypnutí mikrofonu se přišel domoci slova za stolek předsedajícího. Tam začala strkanice jak s Hanzelem, tak s poslanci, kteří mu přiběhli na pomoc. Po tomto konfliktu Volný ze sálu odešel v doprovodu policejní ochranné služby.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner