Poslanecký klub ANO navrhl na místopředsedkyni sněmovny po Vildumetzové Kláru Dostálovou

Klára Dostálová (Evropská unie)

Klára Dostálová | FOTO: Evropská unie

Poslanecký klub ANO navrhl na místopředsedkyni sněmovny bývalou ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Ve funkci má nahradit bývalou místopředsedkyni za ANO Janu Mračkovou Vildumetzovou, která ke konci září rezignovala. ČTK to po ranním jednání klubu ANO řekla jeho předsedkyně Alena Schillerová. Nominaci zatím neprobírala s koaličními stranami, bude s nimi teprve jednat.

Mračková Vildumetzová skončila ve vedení dolní komory v souvislosti s pražskou kauzou Dozimetr. Čelila kritice kvůli tomu, že jeden ze stíhaných v tomto případu, podnikatel Zakaría Nemrah, byl svědkem na její svatbě a je také kmotrem jejího dítěte.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Jednapadesátiletá Dostálová nyní stojí v čele sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Volba místopředsedy sněmovny by se mohla uskutečnit za zhruba dva týdny.

Počet místopředsedů sněmovny se odchodem Mračkové Vildumetzové snížil na pět. Nyní jsou jimi Věra Kovářová (STAN), Olga Richterová (Piráti), Jan Skopeček (ODS), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Karel Havlíček (ANO).

Mračková Vildumetzová tvrdila, že s případem Dozimetr kolem pražského dopravního podniku nemá nic společného. Nemrah se podle ní přátelil s jejím manželem, někdejším členem výkonné rady ODS za Karlovarský kraj Janem Mračkem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články