Kořanová měla nabito na Českou televizi. Fridrichová jí vzala vítr z plachet

ANO 2011

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) | FOTO: ANO 2011

U poslankyně z Babišova útvaru ANO Barbory Kořanové zřejmě zavládl v neděli večer smutek. Celý den byla totiž v očekávání, že v pořadu 168 hodin nezazní ani slovo o účasti generálního ředitele České televize Petra Dvořáka na čtvrtečním fotbalovém zápasu pražské Slavie. Ke smůle poslankyně Kořanové byl ale opak pravdou.

„Taky jste tak napjatí, zda ve večerních 168 hodinách bude honička na generálního ředitele České televize Dvořáka ve věci jeho účasti na čtverečním (citujeme bez opravy – pozn. red.) fotbalovém utkání Slavie?“ ptala se v neděli dopoledne na svém twitterovém účtu Kořanová. 

Babišova poslankyně je proslulá svou kritikou České televize. Jistě se proto těšila, až si ještě v průběhu závěrečné znělky pořadu 168 hodin bude moci rýpnout do někoho z vedení či zaměstnanců veřejnoprávního média. Tvůrci ale Kořanové vzali vítr z plachet.

archiv

Moderátorka Nora Fridrichová se totiž o účasti VIP diváků na fotbalovému zápasu pražské Slavie s britským Leicesterem nejenže zmínila, nevynechala ani jméno generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Ten už se přitom za svou účast omluvil. Protože ČT zápas vysílala, dostal jsem pozvánku od UEFA . Šel jsem na testy, vzal si respirátor a navštívil akci, která byla legální. Chápu to jako součást své práce, stejně jako třeba účast na chystaném předávání Českých lvů nebo na akci Národ sobě, kultura tobě, kterou budeme vysílat pro podporu české kultury. Jestli je to vnímáno jako morální selhání, omlouvám se. Doposud jsem na to tak nenahlížel,“ prohlásil v pátek šéf veřejnoprávní televize. 

Zda byla Babišova poslankyně s obsahem pořadu 168 hodin spokojena, není jasné. Její twitter totiž od nedělního dopoledne mlčí. Nemůžeme se podívat ani do komentářů původního příspěvku, paní Kořanová má totiž tuto možnost zablokovanou. Zřejmě není zvyklá číst dotazy a názory občanů. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner