Poslankyně Urbanová: STAN se musí zprofesionalizovat. Předseda nemá mít větší vliv, nejsme ANO

Barbora Urbanová (STAN / se svolením)

Barbora Urbanová | FOTO: STAN / se svolením

Poslankyně Starostů a nezávislých Barbora Urbanová popsala deníku FORUM 24, co by chtěla změnit ve chvíli, kdy by se stala členkou vedení hnutí, kam se rozhodla kandidovat po aféře kolem Petra Hlubučka. To hlavní, co je nyní podle ní potřeba, je profesionalizace.

„I Věslav Michalik (zesnulý člen hnutí, pozn. red.) říkal, že to je právě jakási profesionalizace, kterou teď potřebujeme. V hnutí STAN je mnoho nadšenců a spousta věcí se dělá na přátelské bázi, což je skvělé, ale v této chvíli bych to nazvala tak, že se z hnutí má stát opravdu regulérní strana,“ popsala deníku FORUM 24 Urbanová, kam by Starostové a nezávislí měli směřovat.

(Týdeník FORUM)

Na postu předsedy poslankyně i nadále podporuje Víta Rakušana, současného šéfa, a nemá ani informace o tom, že by se proti němu někdo chystal na mimořádném sněmu kandidovat. Na dotaz, zda stačí, když Rakušan říká, že se snažil Hlubučkův vliv v hnutí oslabit, Urbanová říká: „Oslabit vliv se podařilo. Ale je pravda, že Vít Rakušan neměl a nemohl mít dostatečný vliv na pražskou organizaci.“

Podle poslankyně je nyní nutné nastavit takové mechanismy, které by fungování problematických lidí zásadně zkomplikovaly. „Rozhodně si ale nemyslím, že by se měl posilovat vliv předsedy hnutí. My nejsme a nikdy nebudeme hnutí ANO, strana jednoho muže,“ zdůrazňuje Urbanová.

S blížícími se komunálními volbami je nutné také řešit pražskou organizaci a budoucí kandidátku. „Naši lidé v Praze se musí razantně obměnit,“ myslí si Urbanová, která se vyjádřila také ke zveřejňování odposlechů z této kauzy. Ačkoli podle ní není v pořádku množství bulvárních informací, které s trestní věcí nesouvisejí, nelze podle ní nyní říci, kdo by měl nést odpovědnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]