Poslankyni Nytrové po útoku na homosexuály hacknuli web a sprostě jí nadávají

Eric Drooker

Předseda vládní ČSSD, premiér Bohuslav Sobotka se chce sejít s poslankyní své strany Pavlínou Nytrovou kvůli jejím výrokům o homosexuálech. Nepřeje si, aby podobným způsobem vystupovala. Předseda vlády uvedl, že s netolerancí a předsudky je potřeba bojovat, a to reálnými argumenty. Reakce na ostrou kritiku poslankyně sociálních demokratů přišla i od dalších. Sprostým vzkazem na úvodní stránce například napadli počítačový hackeři její web.

CnU69NaXgAQPGH6

Nytrová ve středu ve Sněmovně řekla mimo jiné to, že homosexuálové jsou většinou promiskuitní, mají nadprůměrný sklon k alkoholu a je u nich vyšší míra duševních poruch. Postupně se prý budou snažit zlegalizovat sex s dětmi. V Českém rozhlase pak prohlásila, že homosexuální lobby podniká postupné kroky, aby nastolila nadvládu nad heterosexuální skupinou. Od výroků poslankyně ČSSD se distancovali nejen politici sociální demokracie, ale i jiných stran. Podle místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) by Nytrová s takovými názory „měla přestoupit do jiné strany“.

Premiér s Nytrovou nesouhlasí a odmítá její stanoviska

Sobotka uvedl, že názory a předsudky poslankyně rozhodně nesdílí. „Paní Nytrová v žádném případě nevyjadřuje postoj a politiku ČSSD. Chci se s ní sejít. Nechci, aby vystupovala podobným způsobem,“ sdělil premiér ČTK v textové zprávě. Podle něj je netolerance a rozšířenost předsudků problém, s nímž je potřeba bojovat. „Ne militantně, ne aktivisticky, ale trpělivou debatou a reálnými argumenty,“ uvedl Sobotka.

Od výroků se už ve středu okamžitě distancovala Marksová. „Měla by si přestoupit do jiné strany,“ vzkázala stranické kolegyni Nytrové. Ta sociální demokracii opustit nechce. Výzvu k odchodu by prý voliči mohli chápat jako signál, že se ČSSD zbavuje členů s jiným názorem a není demokratická. „Já rozhodně nevidím žádný důvod, proč bych měla opustit její řady (ČSSD),“ sdělila ČTK Nytrová.

Babiš se chlubí homosexuálními kamarády

Podle ní v sociální demokracii na registrované partnerství a navrhovanou možnost, aby registrovaní partneři mohli adoptovat potomka svého protějšku, nepanuje jednotný názor. Poslankyně uvedla, že loni se na tuto věc ptala spolustraníků ve svém obvodu a že „významná většina“ z nich byla proti takové novele.

Facebook

Na vystoupení Nytrové reagoval dnes na svém twitteru i vicepremiér a šéf koaličního hnutí ANO Andrej Babiš. Výroky poslankyně označil za totální nesmyly. „Byl jsem loni na klučičí svatbě a mám mezi homosexuály spoustu přátel, kterých si vážím,“ napsal Babiš. Přidal snímek ze svatby.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články