Poslední hodiny! Pomůžete nám vybrat na knihu Fakta a lži o komunismu 200 tisíc?

()

Spolek Free Czech Media vydává již pátou knihu. Je jí publikace s názvem Fakta a lži o komunismu, jejímž editorem je Ladislav Kudrna, nový ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů. Naše čtenáře jsme poprosili, aby nám s vydáním této důležité knihy pomohli prostřednictvím sbírky na webu HitHit.cz (ZDE). A podařilo se, děkujeme! Přispívat můžete i dál, ještě do dnešního odpoledne. Částka 200 tisíc je na dohled.

Proč jsme vás o pomoc poprosili poněkud pozdě? Celou kampaň jsme naplánovali dlouho dopředu a chtěli ji spustit symbolicky 25. února, v den výročí komunistického puče. Jenže o den dříve Vladimir Putin napadl Ukrajinu, a myšlenky nás všech se tak od té doby ubíraly jiným směrem. Snažíme se navíc podporovat organizace, které vybírají prostředky právě pro zemi zasaženou ruskou agresivní válkou.

Jenže kampaň už běží, kniha je hotová a brzy zamíří do tiskárny. My si uvědomujeme, že i tato složitá doba ukazuje, že nesmíme zapomínat na minulost, protože ten, kdo na ni zapomíná, nakonec bude nucen ji opakovat. A my nechceme žít jako v Rusku.

PODPOŘTE VYDÁNÍ NA SERVERU HITHIT ZDE

Kniha Fakta a lži o komunismu navazuje na debatu, kterou před časem zahájil děkan filozofické fakulty Michal Pullmann. Deník FORUM 24 se do ní také zapojil, a v publikaci tedy najdete i celou řadu textů, které vyšly v předchozích letech. Hlavní část knihy ale zpracoval právě Ladislav Kudrna a další autoři: například historik Petr Blažek, Pavel Žáček, Zdeněk R. Nešpor, Jan Rychlík a Antonie Doležalová.

Všechny texty jasně dokazují, že období normalizace bylo obdobím temna, nikoli systémem, v němž by člověk mohl svobodně dýchat a žít. Dočtete se, jak v éře po srpnové okupaci roku 1968 fungovala Státní bezpečnost, jaké byly tzv. živé pochodně, a kdo se tedy obětoval za naši svobodu, o fungování opozice, o církvi, o možnostech (ne)cestování i o ekonomii té doby. Kniha je opakem relativizačních snah některých současných historiků v čele s výše jmenovaným Pullmanem nebo s historičkou Muriel Blaive.

Tak se přidejte! Děkujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]