Poslední Zemanovy fotografie vyděsily. Při pietě vypadal, že spí

Miloš Zeman na Olšanských hřbitovech (Jana Plavec / se souhlasem)

Miloš Zeman na Olšanských hřbitovech | FOTO: Jana Plavec / se souhlasem

Prezident Miloš Zeman se po delší době ukázal na veřejnosti. Na pietní akt na pražských Olšanských hřbitovech ho zaměstnanci Kanceláře prezidenta republiky přivezli na vozíku. Zeman byl evidentně v horším stavu než při posledním rozhovoru v televizi, kdy se zdál být v daleko lepší kondici. Na vozíku byl skácený, „povadlý“ a během slavnostního aktu se dokonce zdálo, že spí. Zemana ve zvláštních pozicích zachytilo několik fotografií.

Zřejmě největší „ohlas“ měl tento snímek, který je hojně sdílený na sociálních sítích. Šíří ho politici, umělci i obyčejní lidé. Prezident se na něm evidentně příliš nevěnuje sledování vystoupení premiéra Petra Fialy. Kromě toho, že pravděpodobně spí, je zjevně pohublý a i na dalších snímcích poněkud dezorientovaný.

(Týdeník FORUM)

Zemanův zdravotní stav je špatný už řadu let, kdy sice veřejnosti tvrdil, že je naprosto v pořádku, ale vodit ho museli dva strážci a v televizi z neznámých důvodů mluvil o tom, že si dokouří pohanku. Loňský rok byl pro něj z hlediska zdraví zlomový.

Po volebním víkendu v říjnu 2021 byl za podivných okolností převezen do Ústřední vojenské nemocnice. Je jasné, že za poslední měsíce ve funkci už nikam do zahraničí nevyrazí. Nemůže. Dokonce už nemá ani mobilní telefon. Státníci z okolních zemí, rodina, premiér, nikdo se mu nedovolá. Když chce on někomu zavolat, musí poprosit stíhaného kancléře Vratislava Mynáře bez bezpečnostní prověrky, aby mu půjčil vlastní mobil.

Zemanovu zdraví nejspíše nepřidal ani útok ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu, po kterém musel i tento dlouholetý obdivovatel Ruské federace otočit a válku odsoudil. Současně opadává také občanů důvěra v prezidenta republiky, což může souviset právě s postojem vůči ruské agresi. Podle průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi je se Zemanovou prací spokojeno pouze 20 procent dotázaných.

Fotografie Miloše Zemana z Olšanských hřbitovů, kde byl na květnových oslavách naposledy jako prezident České republiky, dokazuje, jak smutné jsou konce politiků, kteří nedokáží důstojně odejít ze svých funkcí včas.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]