Poslední rozloučení se Žbirkou bude v Praze, jeho žena poslala vzkaz fanouškům

Miro Žbirka (Profimedia)

Miro Žbirka | FOTO: Profimedia

Fanoušci i přátelé se budou moci s legendou československé kulturní scény, zpěvákem Miroslavem Mekym Žbirkou, rozloučit na konci příštího týdne. Smuteční obřad se bude konat v pražském strašnickém krematoriu v pátek 19. listopadu od 14 hodin. Oznámil to zpěvákův manažer Rado Mešša, kterého cituje zpravodajský portál tvnoviny.sk. Kvůli nepříznivé epidemické situaci ale budou ceremoniál doprovázet některá opatření.

„Z důvodu platných pandemických nařízení bude vstup na rozloučení umožněný jen pozvaným lidem. Veřejnost se bude moci s Mirem Žbirkou rozloučit v prostoru před obřadní síní, kde bude také umístěná kondolenční kniha,“ napsaly v pátek tvnoviny.sk. Fanoušci budou moci obřad sledovat alespoň zprostředkovaně na obrazovkách, přímý přenos poběží také na zpěvákově oficiálním facebookovém profilu. Další kondolenční kniha bude dnes přístupná na slovenském velvyslanectví v Praze a také ode dneška až do příštího pátku na slovenském ministerstvu kultury.

Týdeník FORUM (Lucie Batková / FORUM 24)

Žbirkův oficiální profil na facebooku využila ke komunikaci s fanoušky aktuálně zpěvákova manželka Kateřina. „Děkuji vám za projevy soustrasti a účasti. Moc mi pomáhá vědět, jak jste Mekyho měli rádi. Tento účet na instagramu a facebooku budu dál spravovat a informovat vás o všem, co se bude dít,“ napsala mimo jiné Kateřina Žbirková. Svěřila se, že je připravená dotáhnout plány svého muže, Meky jí podle jejích vlastních slov stihl dát instrukce. Prý se hodlá chovat tak, jako by dál byl mezi námi.

Miroslav Meky Žbirka zemřel náhle tuto středu 10. listopadu ve věku 69 let. Skonal v nemocnici a ve spánku. Poslední měsíc před smrtí bojoval s opakovaným zápalem plic. Podle tvnovin.sk byl známý zpěvák, oblíbený u několika generací posluchačů, očkovaný, covid neměl. A také měl ještě řadu plánů – chtěl nejen koncertovat, ale také nahrávat nové písničky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články