Poslední změna názoru trvala Babišovi přesně 10 hodin. Lekl se ostudy

Premiér Andrej Babiš (ANO) (FB Andrej Babiš)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: FB Andrej Babiš

Přesně deset hodin trvala v sobotu názorová otočka Andreje Babiše. Nejdříve v sobotu ráno – zřejmě bez PR poradců – vypustil bojovná slova o tom, že i když Čína oficiálně žádá Českou republiku o pomoc v souvislosti s koronavirem, my do Číny nic nepošleme, vše si musíme šetřit pro sebe. Informaci zveřejnila okolo 10. hodiny Česká tisková kancelář, od které ji převzala další média.

A strhla se lavina pobouřených komentářů o tom, jak necitlivý Babiš je, o tom, že Česká republika si hraje na partnera Číny, a když partner poprosí o pomoc, ČR se na ní vykašle apod.. A co se stalo okolo 20. hodiny? Na sociálních sítích, které nesou jméno premiéra, se objevilo toto: „Roušky a léky potřebujeme hlavně pro naše občany, ale samozřejmě pomůžeme finančně, to je jasné. A oslovíme humanitární organizace, aby pořádaly sbírky.“ Dopoledne samozřejmě nepadlo o finanční pomoci ani slovo. Naprosto zoufalé je přehrávat svoji odpovědnost na humanitární organizace, které se situací v Číně samozřejmě zabývají, a to i bez výzvy jakéhosi Babiše.

Stačí deset hodin kritiky a premiér otočí. Tak silného vůdce ČR má. Ani toto couvání už nic nezmění na neskutečné ostudě, kterou Babiš ČR opět udělal. Jakkoliv teď bude couvat, lhát a vymlouvat se, už nic nezmění na tom, že odmítl pomoci zemi, která je ve vážné krizi a která o tuto pomoc poprosila. Přitom v politice Babiš se svým kamarádem Zemanem ustupuje Číně, jak jen to jde. Česká republika bude zřejmě opět ve světových médiích. Bohužel.

Premiérova názorová flexibilita je slavná. Je ochoten k jakékoli změně názoru, jen aby se zalíbil voličům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]