Posledních pár kusů. Šafrova kniha Češi mezi pravdou a lží je téměř vyprodaná, neváhejte

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží | FOTO: FCM

V roce 2020 vydalo sdružení Free Czech Media knihu šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra Češi mezi pravdou a lží. Velmi rychle se dočkala dotisků a prodává se stále, ovšem při pohledu do našeho skladu je jasno: zbývá pár kusů a pokud ji chcete mít doma, neváhejte a objednejte si ji ZDE.

A o čem že kniha je? Pavel Šafr provází čtenáře českou historií a komentuje notorické mýty, stereotypy i líbivé falšování, které se od národního obrození objevují ve výkladu českých dějin. Ve třiceti kapitolách přibližuje českou národní historii od středověku až po současnost a všímá si těch příběhů a událostí, o něž se vedou ideové spory a kulturní konflikty. Autor přitom zastává názor, že sebevědomý národ se dokáže dívat na svoji minulost pravdivě, a to v dobrém i zlém.

ČEŠI MEZI PRAVDOU A LŽÍ V PRODEJI ZDE

Vzpomínáte si, jak Miloš Zeman tvrdil, že svatý Václav sloužil Německu? Také jste slyšeli, že Jana Husa zavraždila katolická církev na základě zfalšovaného procesu a že husité pozvedli České království? Četli jste také, že vyhnáním Němců byla odčiněna naše porážka na Bílé hoře? Všimli jste si, kolik Čechů vyjadřuje vděčnost Putinovu Rusku za osvobození? A byl projekt socialismu s lidskou tváří tím nejlepším, co jsme dali světu? Pavel Šafr hledá jako novinář a komentátor odpovědi na otázky, jak se jednotlivé události seběhly, jaké významy v nich máme dnes hledat a jaké jim naopak byly přiřčeny mylně.

Vedle příběhů ze středověku a raného novověku se Pavel Šafr zaměřuje na národní obrození, na osobnosti, které stály u zrodu Československa, na pravou povahu komunistického panství i sovětského vlivu na naše domácí poměry. Kniha obsahuje také portréty všech československých i českých prezidentů, přičemž se zaměřuje na jejich charakter, chování a celkový vliv na společnost.

Možná se někde naštvete, jinde budete nadšeně souhlasit nebo se zamyslíte. Buďte si ale jisti, že tahle kniha se bude číst sama – a nebudete koupě litovat. Navíc podpoříte nezávislou žurnalistiku! Objednávejte na eshopu FORUM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články