Pošli hned peníze na účet mojí ženy. Organizátoři proruských demonstrací se hádají o statisíce od lidí

Demonstrace Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí v Praze (28. září 2022) (Zbyněk Pecák / se souhlasem autora)

Demonstrace Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí v Praze (28. září 2022) | FOTO: Zbyněk Pecák / se souhlasem autora

Napětí mezi pořadateli proruských demonstrací na Václavském náměstí narůstá. Před několika málo dny vyšlo najevo, že si hlavní pořadatelé Jiří Havel a Ladislav Vrabel vjeli do vlasů a rozešli se. Každý z nich chce být totiž i nadále tváří proruského programu Česká republika na 1. místě. Nyní se dvojice hádá o statisíce korun, které jim důvěřiví lidé poslali v domnění, že oba pánové zařídí „revoluci“. Tedy, že odstraní vládu a zařídí plyn a elektřinu zdarma. Celý spor dokazuje video, které zveřejnil sám Vrabel.

Aktuálně jde o něco přes 400 tisíc korun, o které se hádají. Zadlužený podnikatel v exekucích Ladislav Vrabel zveřejnil záznam telefonického hovoru s Jiřím Havlem. Vrabel v něm požaduje, aby Havel okamžitě odeslal statisíce na transparentním účtu na účet Vrábelovy srbské ženy. Havel takovou operaci ale odmítá a argumentuje tím, že Vrabel prý poškodil iniciativu Česká republika na 1. místě. „Ty jsi porušil mnoho dohod, Láďo,“ říká Havel na nahrávce.

Demonstrace Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí v Praze (28. září 2022) (Zbyněk Pecák / se souhlasem autora)

Ve zkratce, oba si vyčítají totéž a oběma jde o peníze od lidí. Ti celkem poslali na organizaci proruských demonstrací více než milion korun. Nyní na účtu zbývá něco přes 400 tisíc. A Vrabel prohlašuje, že organizátorem dalších shromáždění je on a on potřebuje peníze. Havel na nahrávce říká, že z peněz na jeho transparentním účtu demonstrace placeny budou. Není tedy zřejmé, kdo je nyní organizátorem demonstrací a kdo mluví za iniciativu Česká republika na 1.místě.

Poněkud pikantní je, že Vrabel ve svém vysílání na facebooku zveřejnil nahrávku telefonického hovoru s Havlem. Ze záznamu je zřejmé, že má soubor s nahrávkou pojmenovaný Havel pi*da. Vrabel také na nahrávce prozrazuje úsměvné zákulisí demonstrací. Například, že Jan Skalický, který na demonstracích vystupuje jako odborník na vodu, s ním uzavřel dohodu, že pokud bude vznikat nějaká vláda z této iniciativy, tak Skalický v ní bude mít místo ministra dopravy. „S tím já nemám problém,“ prohlašuje Vrabel.

Okolo slibované „vlády odborníků“ zřejmě panuje poměrně velká nejistota. Vrabel nemá lidi. Ti se totiž bojí, že by se jim ostatní smáli. „Den před demonstrací jsem dostal od pana Skalickýho seznam lidí, kteří by mohli být tou vládou odborníků, ale s tím, že oni nebudou vládou odborníků, že nechtějí být vládou odborníků, že by se jim lidi smáli. Že kdyby byli představeni jako ministři, že by to lidi prostě nevzali,“ postěžoval si Vrabel ve videu.

Dále mluvil o puči, který proti němu připravili jeho dnes již bývalí přátelé. Jiří Havel naproti tomu zveřejnil video, kde ujišťuje, že projekt Česká republika na 1. místě bude nadále reprezentovat on a skupina „odborníků“. Pod příspěvky probíhá divoká debata účastníků demonstrací. Hádají se o to, kdo je ten pravý vlastenec a kdo s kým půjde dále v jeho proruské cestě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články