Poslíček už nemusí nikdy pracovat, bohatý turista mu odkázal obří sumu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Doslova přes noc se stal boháčem hotelový poslíček z Turecka poté, co mu jeden ze stálých hostů odkázal obří sumu peněz. Částka je prý tak vysoká, že pikolík Taskin Dasdan už nemusí do smrti pracovat.

Nečekané dědictví zanechal tureckému poslíčkovi britský turista jménem Charles George Courtney. Přesná částka odhalena nebyla, zahalený tajemstvím je i důvod, proč bohatý cestovatel obdaroval právě poslíčka z hotelu, kam pravidelně jezdil, píše britský portál The Mirror.

Ilustrační foto (pexels.com)

Navzdory tomu, že Dasdan dostal sumu, díky níž může strávit zbytek života s nohama nahoře, nehodlá prý s prací v hotelu seknout. Za peníze je nesmírně vděčný, ale možnost potkávat se s turisty z celého světa miluje natolik, že bude pracovat dál.

Tureckým médiím nečekaný boháč prozradil, že menší částky dostali i další hoteloví zaměstnanci, ale že nikdo z nich vůbec netušil, že stojí v pomyslné frontě, na jejímž konci něco dostanou. O všem se dozvěděli až v momentě, kdy vedení hotelu kontaktovali britští úředníci a chtěli mluvit s některými zaměstnanci.

Dasdan jako hotelový poslíček pracuje od roku 1990, svého dobrodince Charlese zná řadu let a vždy se prý snažil, aby se britský turista v hotelu cítil vítaný a jako člen rodiny. Ale tak to údajně má i s dalšími návštěvníky.

Turecký poslíček se nechal slyšet, že věděl, že je starší Brit velkorysý, protože mu už v minulosti věnoval nějaké peníze na zaplacení vzdělání jeho dětí. Prý ale nikdy nečekal, že by mohl dostat ještě něco dalšího. Natož obří sumu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články