Po Pospíšilovi chce TOP 09 vést Czernin a nově i Adamová

ČTK

Europoslanec Jiří Pospíšil | FOTO: ČTK

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil nebude obhajovat křeslo předsedy strany. Oznámil to na svém facebookovém profilu. Chce se věnovat evropské a pražské politice – v komunálních i evropských volbách totiž získal mandát od voličů. Kandidaturu do čela strany v úterý v Interview ČT24 oznámila první místopředsedkyně strany a poslankyně Markéta Pekarová Adamová.

„Jako předseda strany jsem TOP 09 vedl do komunálních i evropských voleb. Jak v pražských, tak v evropských volbách jsem v čele kandidátky dosáhl na dvojciferný výsledek. Oba tyto úspěchy pro mne ovšem zároveň znamenaly zisk mandátů, které mi občané svěřili. Nechci zradit jejich důvěru, a proto nemohu stranu vést do sněmovních voleb. Jsem navíc přesvědčený, že do příštích sněmovních voleb má být lídrem TOP 09 politik či politička, který už nyní ve Sněmovně zasedá a bude do ní znovu kandidovat. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl nyní už znovu na předsedu naší strany nekandidovat a pracovat pro občany a TOP 09 v Praze a v Evropském parlamentu,“ napsal Pospíšil.

Na podzim končí mé funkční období předsedy TOP 09. Za cíl mého předsednictví jsem si před dvěma roky vytknul převést…

Zveřejnil(a) Jiří Pospíšil dne Úterý 27. srpna 2019

Dosavadní šéf strany Pospíšil čelil kritice ze strany svého předchůdce Miroslava Kalouska. Kandidaturu na křeslo předsedy zatím oznámil senátor Tomáš Czernin, spekulovalo se také o poslankyni Markétě Adamové, která doposud kandidaturu odmítala s tím, že plánuje založit rodinu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]mail.com

Revue Forum Banner