Posselt přijel na jednání KDU-ČSL prohloubit spolupráci. Nebylo by lépe počkat po volbách?

youtube.com

Bernd Posselt | FOTO: youtube.com

Představitel Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt včera přijel na jednání KDU-ČSL. Na něm vedení lidovců rozhodlo, že nebude pokračovat koalice KDU-ČSL a STAN. Posselt oplatil předsedovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi jeho návštěvu na nedávném sjezdu sudetských Němců v Augsburgu. Načasování se ale nezdá být nejvhodnější. Pro mnoho lidí v Česku je sudetoněmecká otázka stále velice citlivou záležitostí. Jakékoliv otevírání tohoto tématu KDU-ČSL preference před volbami těžko zvýší.

Bernd Posselt novinářům sdělil, že s vedením lidovců projednával spolupráci mezi KDU-ČSL, německou Křesťansko-sociální unií (CSU) a rakouskou Lidovou stranou (ÖVP). „Jde o evropskou spolupráci všech křesťanských demokratů,“ řekl Posselt.

Projekt česko-německého smíření je chvályhodným krokem, ovšem otevírat toto téma před parlamentními volbami se nezdá jako nejšťastnější rozhodnutí. Obzvlášť ve chvíli, kdy hlavního partnera před sněmovními volbami po měsíční spolupráci KDU-ČSL hodila přes palubu. Lidovci sice možná upevní spojenectví na evropské scéně, nyní by ale hlavně měli řešit, jak zvýšit volební preference na cestě do sněmovny.

V současné, mnohdy až nacionalistické náladě by se KDU-ČSL měla podobným tématům spíše vyhýbat. Pozvání představitele Sudetoněmeckého krajského spolku by jistě několik měsíců počkalo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner