Obviněná v kauze Čapí hnízdo píše o politickém procesu a Havlovi

Bývalá náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová (ČTK)

Bývalá náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová | FOTO: ČTK

Jana Mayerová je bývalou členkou představenstva Farmy Čapí hnízdo. Také právě tou osobou, která podepsala žádost o problematickou padesátimilionovou dotaci, kterou dlouhou dobu vyšetřovala česká policie i Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Mayerová se poté, co se dozvěděla, že jí, stejně jako Andreji Babišovi a jeho rodině, hrozí obžaloba, rozhodla napsat, jak celou kauzu vidí ona. Kdyby v textu nebylo tolik chyb, zdálo by se, že je snad z pera Marka Prchala.

SPECIÁL FORUM (archiv)

Mayerová se při prvním výslechu na policii omluvila, že se jí udělalo špatně. Od té doby je, stejně jako premiérovy děti, vedena jako svědek, který trpí psychickými problémy. Určitě jí tedy ani nepomohla zpráva, že by mohla strávit několik let ve vězení. Situaci však bývalá náměstkyně jihlavského primátora vnímá jako reality show, kde není veřejně znám autor scénáře.

Dále v textu, který publikoval server obcasnik.eu přichází na řadu teorie o Sabině Slonkové, která má vědět víc než vyšetřovatel Čapího hnízda, nebo přesvědčení, že se jedná o politický proces, což naprosto kopíruje rétoriku Andreje Babiše.

Mayerová také nedokáže pochopit, jak někomu může vadit, že se den po oznámení o konci vyšetřování „rozhodl“ z funkce odejít ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. „A ještě zcela iracionálně opozice dává do souvislosti výměnu ministra spravedlnosti s touto záležitostí? Vždyť oba jsou dominanty ANO, když by premiér chtěl něco ovlivnit, tak na to nepotřeboval udělat tuto personální rošádu, o níž musel předpokládat, že ji rádoby demokrati a sluníčkáři použijí proti němu,“ píše žena, která svědomitě pracovala pro Babiše. Jen by jí měl někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi dominantou a nominantem.

Podle Mayerové jde o vykonstruovaný případ a záleží jen na tom, kdo se odváží to prozradit. „Policie, státní zástupci a soud se teď rozhodují, kdo dostane černého Petra a nahlas se odváží říct, že se nic nestalo a celá kauza byla jen bublina. S jasným cílem – zbavit se Babiše, ať to stojí co to stojí.
Anebo se rozhodnou odsoudit nevinné lidi, totálně jim zničit životy (což se částečně již povedlo),“ přemítá Mayerová. Ačkoliv nepatří v současnosti mezi Babišovy „koně“, bojuje za něj ze všech sil.

Není divu, bojí se totiž, že může být potrestána za podvod, kterého se patrně aktivně účastnila. V očích Mayerové se ovšem nic protiprávního nestalo a jedná se pouze o tlak „davu“, který chce krev. „Ať se národ baví! Chléb a hry… A jelikož koloseum nemáme, tak hrajeme gladiátorské hry v mediálním prostoru. A logickou součástí je občas smrt gladiátora…,“ blouzní politička, jejíž manžel byl při předvolebním mítinku ANO v Jihlavě tím, kdo vyvolával potyčku se zástupci aktivistické skupiny AUVA.

Nakonec Mayerová apeluje na city. „Děti se učí, že křivda a bezpráví je součást demokratické společnosti (alespoň ty moje), že budou muset opustit domov, protože po tom všem již nemůžeme zůstat bydlet, kde bydlíme, aniž by nás dříve či později někdo neukamenoval… ale to je všem jedno,“ píše, aniž by třeba slovem zapochybovala o tom, zda se nestala jen užitečným idiotem, který pro Babiše podepsal papír, který nutně potřeboval.

„Pravda vítězí – není to tak dávno kdy jsme s tímto heslem stáli v ulicích a křičeli ,Havel na hrad‘. Věřila jsem, že bude lépe a že svoboda kterou nám změna režimu přinese bude svobodou pro všechny, nikoliv jen pro určitou část. Holt, mýlila jsem se…,“ zakončuje svůj srdceryvný vzkaz Jana Mayerová.

Každý, kdo si tento pamflet přečte, by si však měl uvědomit, že ukrást někomu padesát milionů není jako sníst mu svačinu. Pokud se tedy ukáže, že v případě premiéra a jeho spolupracovníků skutečně došlo k podvodu, nemůže se Mayerová divit, že přijdou následky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner