Potrestaný Babiš zuří. Starosta tomu prý nerozumí a úředníci mají raději hrabat sníh

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Babišovi opět na chvilku spadla maska hodného, usměvavého strejdy. V rozhovoru pro Novinky.cz se zase ukázal ve své čisté formě. Arogantní papaláš, kterého nějaké zákony nezajímají. Klasický Babiš, když ho nehlídá hejno píáristů. Tentokrát alespoň neječel babištinou. Jeho reakce se týkala rozhodnutí Městského úřadu Černošice, který konstatoval, že premiér je ve střetu zájmů, že stále ovládá svá média a že má zaplatit 200 tisíc pokutu.

„Úřad v Černošicích by měl spíš organizovat úklid sněhu,“ řekl Babiš k rozhodnutí. K přestupkovému řízení potom řekl: „To je přestupek, jo? Překročení rychlosti v obci Černošice je přestupek. Toto rozhodně není přestupek. Mám pocit, že pan starosta neví, o čem mluví.“ Pravdou však je, že Babiš neví, o čem mluví. Úředníci ho řešili v přestupkovém řízení a jeho počínání vyhodnotili jako přestupek.

Ale jinak má Babiš samozřejmě pravdu. To, co dělá, jak zneužívá média proti svým oponentům, a to, jak zlikvidoval největší svobodné noviny v zemi, to skutečně není přestupek. To je nechutný čin.

Ale zpět k rozhovoru. Pan premiér naznačil možné spiknutí až ve zlém Bruselu. Na otázku, jestli se ho chce Brusel zbavit, odpověděl tajemně: „Neříkám, že se mě chce zbavit. Je to jako podivné.“ Je to jako podivné, když ti, kteří mají hlídat dodržování zákonů, upozorní, že je premiér nedodržuje.

Dále se otíral o Pavla Teličku, který byl jeho tváří při minulých volbách do Evropského parlamentu, ale následně prozřel a od Babiše utekl. „A co čekal?“ ptá se Babiš v reakci na otázku, jestli si nemyslí, že Telička utekl, protože čekal od hnutí ANO něco jiného.

Shrnuto, Babiše rozhodnutí z Černošic trápí. Je naštvaný a nebere ho na lehkou váhu. Uvědomuje si, že je to první krok, který může vést ke zhroucení celé jeho hry na politika. Dává to na sobě patřičně znát.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner